Porady

Zalety i zastosowanie metody cięcia laserem

Zalety i zastosowanie metody cięcia laserem

Cięcie laserem to jedna z najpopularniejszych metod ciecia materiałów. To proces rozdzielania termicznego. Wiązka laserowa emituje ogromną energię na niewielkim obszarze. Gdy promień lasera zetknie się z fragmentem obrabianej powierzchni, można przeprowadzić bardzo dokładne cięcie. Cięcie laserowe sprawdza się przy cięciu różnorodnych materiałów – nie tylko metali, ale też tworzyw sztucznych szkła, drewna, gumy.

Szybkość i precyzja

Do najważniejszych zalet cięcia laserowego należy ekspresowa produkcja detali. Komponenty wycięte za pomocą lasera są od razu gotowe do użycia, nie wymagają dodatkowej obróbki. Wycinane krawędzie są idealnie gładkie. 

Za pomocą lasera można uzyskać wysoce precyzyjne kształty, dokładnie odtworzyć każdą, nawet skomplikowaną część projektu. Wycinanie laserowe oferowane przez firmę ciecielaser.pl to proces bardzo szybki. Wystarczy zaledwie kilka sekund, aby zrealizować obróbkę. To metoda ekspresowa, dzięki wiązce laserowej minimalizujemy ilość strat. Nie dochodzi do odkształceń, uszkodzeń i zmian w strukturze obrabianego materiału. 

Komfort podczas pracy

Cięcie laserowe to proces w pełni zautomatyzowany. Maszyny do cięcia laserowego zapewniają komfort podczas pracy. Nie generują hałasu i ogromnej ilości pyłów i gazów. Podczas wycinania potrzebnych elementów zużywa się niewiele energii. 

Zastosowanie metody cięcia laserem

Cięcie laserem znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Ta metoda usprawnia pracę i podnosi efektywność działania firm. 

Cięcie laserowe w przemyśle służy głównie do obróbki powierzchniowej materiałów – do hartowania, stapiania warstwy powierzchniowej, natapiania, wzbogacania warstwy przypowierzchniowej w składniki stopowe. Cięcie laserowe doskonale sprawdza się też w przypadku znakowania i drążenia otworów. 

Metoda cięcia laserowego wykorzystywana jest w przemyśle motoryzacyjnym. Części samochodowe wykonane z użyciem tej metody są o wiele bardziej bezpieczne niż części wykonane z użyciem tradycyjnych metod cięcia. 

Metoda ta znajduje zastosowanie w przemyśle dekoracyjnym. Dzięki laserowi można uzyskać produkty o doskonałej jakości. 

Cięcie laserowe wykorzystuje się także w przemyśle urządzeń AGD, w przemyśle oświetleniowym, odzieżowym, reklamowym, w przemyśle maszynowym, górniczym, lotniczym, okrętowym, meblarskim. Metoda ta znajduje więc szerokie zastosowanie. Wadą jest dość wysoka cena lasera, ale można skorzystać z usług firm oferujących tego typu usługi. 

Similar Posts