Porady

Zalety biurek z regulowaną wysokością

Dlaczego warto używać biurek z regulowaną wysokością?

Przy biurku spędzamy stosunkowo dużą część naszego dnia. Nieważne, czy pracujemy przy nim, czy uczymy się, stanowi ono niezbędny element każdego wyposażenia. Źle dobrane biurko może być przyczyną wielu dolegliwości z kręgosłupem, nawet w młodym wieku. Biurka z regulowaną wysokością pozwalają na zmianę pozycji (na przykład z siedzącej na stojącą), dzięki czemu nie spędzamy w jednej pozie całego dnia. Jakie jeszcze są zalety biurek z regulowaną wysokością?

Jakie korzyści niesie ze sobą używanie biurka z regulacją wysokości?

Większość biurek jest produkowanych maszynowo, mają więc tę samą wysokość. Nic więc dziwnego, że dla jednych będą one zdecydowanie za wysokie, a dla drugich za niskie. Badania dowiodły, że optymalną wysokością jest taka, w której blat znajduje się trzy centymetry powyżej poziomu łokci osoby, która będzie przy nim wykonywać swe obowiązki. Biurka z regulowaną wysokością pozwalają na dopasowanie wysokości do wzrostu ucznia/pracownika, co zwiększa komfort jego użytkowania. 

Coraz częściej mówi się także o pracy na stojąco, która ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Pracownicy biurowi spędzają w pracy nawet 8 godzin siedząc, a przecież nie każdy po powrocie do domu uprawia sport. Również uczniowie pozostają zbyt długo w pozycji siedzącej, a w czasie pandemii ten czas jeszcze się zwiększył. Praca na stojąco, a nawet “na chodząco” to także zmiana otoczenia, dzięki czemu mózg jest ciekawszy i lepiej zapamiętuje fakty, co może być przydatne szczególnie dla uczniów. 

Dodatkowe udogodnienia biurek z regulowaną wysokością

Naturalnie, biurka z regulowaną wysokością są często wyposażone w inne udogodnienia. Te produkowane przez Mila Design posiadają ulepszenia typu szuflady metalowe, porty multimedialne lub wózki na komputer. Tego rodzaju biurka można ustawić przy ścianie albo zaraz przy sobie, co może się to okazać szczególnie przydatne w biurach, gdzie miejsce jest często ograniczone i trzeba wykorzystać każdy centymetr. Warto także wspomnieć, że biurka z regulowaną wysokością można zaliczyć do mebli uniwersalnych. W biurze gdzie pracuje wielu pracowników lub jest ich duża rotacja, każdy z nich będzie mógł je dostosować do własnych preferencji. To samo tyczy się dzieci, które szybko rosną, szczególnie w okresie dojrzewania. Mebel ten pozwoli na oszczędność pieniędzy, gdyż nie będzie trzeba kupować nowego co kilka lat — wystarczy je jedynie doregulować!

Similar Posts