Porady

Osuszanie budynków – mazowieckie i jego problemy z wilgocią w nieruchomościach

Woda powoli, ale konsekwentnie wdziera się do ścian budynku. Niszczy ich strukturę, stwarzając poważne niebezpieczeństwo. Jak pozbyć się tego problemu?

Podciąganie kapilarne, to proces wchłaniania wody przez mury. Dotyczy to nieruchomości zabytkowych, starych, ale też nowych bez odpowiedniej izolacji. Pierwsze oznaki problemu, to duża wilgoć w piwnicy, która z czasem przekształca się w widoczną pleśń. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że grzyb zaczyna pojawiać się w mieszkaniach. Wykwity pleśni są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Doraźna walka środkami chemicznymi przyniesie chwilową poprawę, ale może też nie zadziałać w ogóle. Wówczas trzeba zdecydować się na konkretne działania, a w tym wypadku osuszanie ścian. Warszawa ma specjalistów w tej dziedzinie, których znajdziesz na https://www.aquapol.pl/.

Osuszanie budynków – Warszawa

Stolica rozciąga się na rozległych terenach o różnym ukształtowaniu terenu. Niektóre nieruchomości stoją na obszarach sąsiadujących z rzeką, zbiornikami wodnymi, czy na działkach o wysokim poziomie wód gruntowych. W takich warunkach występuje duża wilgoć w ziemi, na której ulokowano całe osiedla i dzielnice. Budynki wzniesione w dalekiej przeszłości, nie mają najczęściej odpowiedniej izolacji, która odcięłaby dostęp wodzie, znajdującej się w ziemi. Z kolei użyte do budowy materiały wykonane są w starszej technologii, co także wpływa na ich zdolność do wchłaniania wilgoci. W konsekwencji woda wdziera się najpierw do niższych partii budynku, aby następnie przejść na kolejne kondygnacje. Właśnie z tym problemem musimy sobie poradzić. Tylko jak?

W takiej sytuacji najlepszym podejściem będzie osuszanie ścian. Warszawa boryka się z problemem wilgoci i potrzebuje skutecznego sposobu na walkę z wodą. Pomocą służy system Aquapol, który jest dedykowany dla problemu podciągania kapilarnego. Dzięki temu rozwiązaniu ściany wrócą do poziomu swojej naturalnej wilgotności. Umożliwi to jednocześnie naprawę lub dodatkowe zabezpieczenie murów. Wspomniany system gwarantuje, że przynajmniej na 20 lat pozbywamy się problemu wilgoci. Bez ingerencji w strukturę muru, bez metod inwazyjnych, bez kosztownego utrzymania urządzeń i dodatkowych opłat za prąd. Osuszanie ścian – Warszawa ma swoich specjalistów na https://www.aquapol.pl/warszawa/.

Osuszanie murów – zagrożenia

Ściany wystawione na permanentny kontakt z wysoką wilgocią wchłaniają ją, co znacząco osłabia jej strukturę. Jest to proces trwający latami, który konsekwentnie degraduje fundamenty i wyższe partie budynków. Wilgoć przedostaje się na kolejne piętra, a to sprzyja wykwitom pleśni. Jest to niebezpieczny grzyb, który działa destrukcyjnie na zdrowie, a nawet zagraża życiu. Doraźne środki pozbycia się go z mieszkania bywają nieskuteczne. W końcu grzyb ma cały czas odpowiednie środowisko, jakie daje mu duża wilgoć w murach. Z kolei te ostatnie osłabiają strukturę budynku, co w skrajnym przypadku grozi nawet zawaleniem. W tym wypadku „kropla drąży skałę” nie jest zwykłym powiedzeniem, a ostrzeżeniem.

Problem z wilgocią dotyczy wielu gospodarstw domowych. Każdy walczy z nim na swój sposób. Czasami zdobywamy trochę pola, by następnie ustąpić siłom natury. Możemy też postawić na sprawdzony sposób, który rozwiąże ten problem. Perspektywa przynajmniej 20 lat spokoju, to komfort dostępny od ręki.

Similar Posts