Porady

Odzież ochronna BHP – bluzy robocze

Odzież ochronna BHP - bluzy robocze

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest postępowanie i przestrzeganie ogólnych zasad bezpieczeństwa zarówno przez siebie, jak i w stosunku do samych pracowników. Oprócz zapewnienia godziwych warunków pracy, należytego komfortu, czy sprzętu gwarantującego zachowanie wszelkich norm podczas wykonywanych robót, jest również wyposażenie w należytą odzież ochronną, która minimalizuje ryzyko uszkodzeń podczas pracy np. w szkodliwych warunkach oraz zapewnia wygodę podczas długich godzin spędzonych w zakładzie. 

 

  • Bluzy ochronne – ubrania robocze, o które powinieneś zadbać
  • Odzież robocza zapewniająca komfort termiczny – praca na świeżym powietrzu

  • Produkty idealne dla pracowników fizycznych – na co warto zwrócić uwagę?

  •  Produkty ochronne zgodne z wymogami BHP

 

Bluzy ochronne – ubrania robocze, o które powinieneś zadbać

Przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy jasno określają, w jaki sposób oraz na jakich zasadach powinien być traktowany każdy pracownik danej firmy, w jaką odzież ochronną powinien być wyposażony oraz jakie normy zakład powinien spełniać by można było mówić o zachowaniu pełnego bezpieczeństwa gwarantującego komfort i godne warunki do wykonywania powierzonych obowiązków.

Oprócz należycie przygotowanego stanowiska, które pod uwagę powinno brać właściwą postawę pracownika nie generującą problemów zdrowotnych, odpowiednio przygotowane zaplecze do wypoczynku, podczas którego pracownik może nabrać energii do dalszego wykonywania powierzonych mu obowiązków, aż w końcu po przygotowanie właściwej odzieży roboczej. W zależności od realizowanych zadań każdy pracownik powinien mieć na wyposażeniu koszulki pracownicze, które może zmieniać w chwili, kiedy przychodzi do pracy. Co więcej, niektóre zawody wymagają specjalistycznego odzienia, które odpowiednio chroni nogi oraz ręce, dlatego oprócz standardowych koszulek bardzo często wyposażenie pracownika stanowi odzież ochronna, na która składają się bluzy robocze i specjalne spodnie. 

 

Odzież robocza zapewniająca komfort termiczny – praca na świeżym powietrzu

To, na jaką odzież należy się zdecydować najczęściej dyktowane jest warunkami pracy oraz porą roku. Bluza robocza bez problemu może być dopasowana nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także temperatury zapewniając przyjemne uczucie chłodu podczas wysokich temperatur i ocieplenie, gdy za oknem temperatura jest dość niska. Co więcej, wodoodporny materiał zapewnia nieprzepuszczalność wody, dzięki czemu praca w deszczu nie jest niemożliwa i nieprzyjemna. 

Bluzy z długim rękawem w zależności od potrzeb i upodobań mogą być wkładane przez głowę bez wszytych dodatkowych zamków, którymi łatwo zahaczyć w ciasnych i trudnodostępnych miejscach, zapinane, które można szybko narzucić, gdy zajdzie taka potrzeba oraz w wersji z kapturem lub bez. Funkcjonalne bluzy spełniające wszystkie wymogi i normy określane przez BHP wyprodukowane zostały zgodnie z materiałów najwyższej jakości. Dodatkowo nowoczesny krój, zastosowane ściągacze i wygodne, oddychające materiały sprawiają, że odzież jest nie tylko użyteczna, ale też dobrze się prezentuje.

 

Produkty idealne dla pracowników fizycznych – na co warto zwrócić uwagę?

Szukając idealnych rozwiązań dla swoich współpracowników warto zwrócić szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które pracują na wolnym powietrzu wśród standardowego ruchu ulicznego, jak np. pracowników robót drogowych, budowlańców, geodetów i wielu innych. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że obowiązki tych osób wykonywane są o różnych porach i w różnej widoczności. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie odzieży z elementami odblaskowymi, które stanowią podstawę widoczności na drodze, gdy tylko światło reflektorów samochodów zostanie skierowane bezpośrednio na odblask. 

Odblaski to część ubioru, która doskonale zwiększ widoczność osoby przebywającej na terenie jezdni lub chodnika, dzięki czemu jadący kierowca ma możliwość podjęcia szybszej reakcji i ominięcia przeszkody nie czyniąc przy tym zagrożenia dla kogokolwiek. Wśród licznych modeli możesz wybrać te wyposażone w specjalne srebrzyste taśmy lub takie, których kolor jest neonowy, co dodatkowo wpływa na zauważalność pracownika bez względu na warunki. 

 

 Produkty ochronne zgodne z wymogami BHP

Jako właściciel firmy z pewnością doskonale wiesz, że odzież ochronna w postaci specjalnie przygotowanych bluz, kurtek, czy spodni nie zawsze jest wystarczająca. Dlatego, w specjalistycznym sklepie internetowym oprócz elementów garderoby znajdziesz również produkty ochronne w postaci specjalistycznych maseczek przeciwpyłowych, kasków chroniących głowę w trakcie pracy na magazynach lub na budowie, specjalistycznego obuwia wyposażonego w dodatkowe, metalowe wzmocnienia, które chronią stopę przed uszkodzeniem, oraz akcesoriów chroniących oczy w trakcie spawania, szlifowania i innych czynności, podczas których łatwo o zanieczyszczenie gałki ocznej. 

Zapoznaj się z pełną ofertą i dobierz produkty, które sprawdzą się w twojej firmie. 

Similar Posts