Porady

Wybierasz bramę garażową? Sprawdź, jaką wybrać: segmentową, uchylną czy rolowaną?

Wybierasz bramę garażową? Sprawdź, jaką wybrać: segmentową, uchylną czy rolowaną?

Masz garaż, ale zastanawiasz się nad sposobem jego zabezpieczenia? Jaka brama do Twojego garażu będzie najlepsza? Uchylna, segmentowa a może rolowana? Sposób zamknięcia garażu ma znaczenie. W końcu to od niego zależy komfort korzystania z pomieszczenia. Poznaj plusy i minusy wszystkich rozwiązań i wybierz bramę garażową najlepszą dla siebie!

Brama garażowa uchylna – jak działa?

Kiedyś jedna z popularniejszych, ostatnio jednak coraz rzadziej wybierana przez inwestorów – uchylna brama garażowa. Jest zbudowana z jednego skrzydła, które sztywno montuje się na listwach. W przypadku otwierania skrzydło unosi się do góry (ręcznie lub automatycznie) po specjalnych prowadnicach, a dolna część bramy wysuwa się na zewnątrz, stąd niezbędna jest wolna przestrzeń przed garażem. Plusem jest solidna i prosta konstrukcja. Minusem konieczność zapewnienia miejsca do otwarcia garażu, a także duże straty ciepła.

Brama garażowa segmentowa – jak to działa?

Bramy garażowe segmentowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych sposobów zamknięcia garażu. Składają się z segmentów, które połączone są w sposób przegubowy z zawiasami. Podczas otwierania (ręcznego lub za pomocą napędu) żadna dodatkowa przestrzeń nie jest wymagana, gdyż segmenty kolejno chowane są pod sufitem. Otwarta brama nie zajmuje przestrzeni wewnątrz garażu, a także nie ogranicza możliwości parkowania zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Segmentowe bramy garażowe świetnie sprawdzają się w przypadku garaży z krótkim podjazdem lub garaży usytuowanych bezpośrednio przy ulicy. Dlatego to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie. Wybierając bramy garażowe https://gerda.pl/produkt/bramy-garazowe/ ich ceny uzależnione są od materiału, z którego są wykonane oraz od decyzji producenta i rodzaju napędu. Czołowy polski producent bram garażowych, firma Gerda, znana na rynku już od dziesięcioleci z solidnych zamków i drzwi, ma w ofercie wybór wytrzymałych i szczelnych bram segmentowych w wielu wariantach wzorniczych.

Plusem tego rozwiązania jest to, że klient może wybrać kształt otworu. Wiąże się to jednak z wyższym kosztem zarówno samej bramy, jak i jej montażu. Pozwala natomiast na idealne dopasowanie bramy do stylistyki całego budynku.

Brama garażowa rolowana – czym się charakteryzuje?

Trzecim omawianym rozwiązaniem jest brama garażowa rolowana, zwana także żaluzjową lub roletową, co pozwala wyobrazić sobie jej sposób działania. Jest on podobny do mechanizmu zewnętrznych rolet okiennych lub drzwiowych. Brama zbudowana jest z wąskich profili, które podczas otwierania (automatycznego lub ręcznego) unoszą się i nawijają na wałek, który umieszczony jest wewnątrz specjalnej kasety. Dzięki temu możemy korzystać z maksymalnej wysokości w środku garażu. Plusem jest to, że bramy garażowe rolowane nie potrzebują dodatkowej przestrzeni na zewnątrz garażu i można zamontować je od strony wewnętrznej lub zewnętrznej.

To, jaki rodzaj bramy garażowej wybrać, zależy więc przede wszystkim od przestrzeni, jaką dysponujesz i od tego, co jest dla Ciebie korzystniejsze. Dobrze dobrana brama garażowa gwarantuje solidność konstrukcji i trwałość działania. Stawiając na sprawdzonych producentów, możesz mieć pewność, że będzie ona wykonana z trwałych materiałów, odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Bramy garażowe dostępne są w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu możesz harmonijne dopasować je do całego budynku. Zaufaj niezawodnym rozwiązaniom i postaw na sprawdzone bramy garażowe!

Similar Posts