Porady

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości: to musisz wiedzieć!

Sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości: to musisz wiedzieć!

Samodzielne kupno mieszkania, czy może wsparcie agenta nieruchomości? Osoby mające nieruchomości na sprzedaż bardzo często zadają sobie to pytanie. Jeśli Ty również nie wiesz, którą opcję wybrać, dowiedz się, jak wygląda sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości!

Czym zajmuje się biuro nieruchomości przy sprzedaży mieszkania?

Wybór dobrego biura nieruchomości oszczędzi sprzedającemu wysiłku, czasu i zaangażowania. Agent nieruchomości sam zajmuje się wystawieniem Twojego mieszkania lub domu na sprzedaż. Pracownicy agencji nieruchomości doskonale wiedzą, jak wykonać dobre zdjęcie i jak opisać nieruchomość, by zwiększyć jej szanse na rynku nieruchomości. Dzięki temu mamy szansę na szybką odpowiedź osób zainteresowanych kupnem i szybsze sfinalizowanie sprzedaży.

Podstawowym atutem współpracy z biurem nieruchomości jest możliwość przerzucenia ciężaru i odpowiedzialności związanych ze sprzedażą mieszkania na osobę trzecią, w dodatku wykwalifikowaną. Nie musimy martwić się formalnościami i kontaktem z potencjalnymi kupcami. Nie musimy również martwić się stroną prawną, gdyż agent nieruchomości o wszystko zadba. To nie tylko wygoda, ale również zabezpieczenie przed oszustami i pewność, że transakcja przebiegnie bez przeszkód.

Sprzedaż nieruchomości przez agencję. Kto płaci prowizję?

Kwestia prowizji będącej wynagrodzeniem za pracę pośrednika nieruchomości, od zawsze budzi wiele pytań. Poza pytaniami o wysokość prowizji pojawiają się również pytania o to, kto płaci prowizję: sprzedający, czy może kupujący? Okazuje się, że zależy to od biura nieruchomości. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się opcja, w której to sprzedający płaci prowizję dla agencji nieruchomości. Zapewne wynika to z wysokich cen nieruchomości. Brak dodatkowych kosztów zwiększa zainteresowanie klientów daną nieruchomością.

Warto zaznaczyć, że prowizja dla agencji nieruchomości, w przypadku sprzedaży mieszkania, jest wiadoma jeszcze przed podjęciem współpracy.

Czy warto sprzedawać nieruchomość z pomocą pośrednika?

Sprzedaż nieruchomości wydaje się procesem prostym, w dodatku z gwarancją powodzenia. Zwłaszcza teraz, gdy mieszkań brakuje, sprzedający mieszkania nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Należy jednak pamiętać, że sprzedaż mieszkania to nie sprzedaż mebla. To proces, często czasochłonny i angażujący. Kontakt z potencjalnymi kupcami, oprowadzanie zainteresowanych po mieszkaniu, załatwianie formalności — to wymaga pracy, na którą właściciele nieruchomości zwykle nie mają czasu.

Wielu osobom brakuje doświadczenia w kwestii nieruchomości, co przyciąga oszustów. Agent nieruchomości dopnie transakcję na ostatni guzik i zaoszczędzi sprzedającemu sporo stresu. Właśnie to zapewnienie bezpieczeństwa jest najsilniejszym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z usług dobrego biura nieruchomości. Klienci doceniają również wygodę takiego rozwiązania.

Więcej informacji na temat współpracy z biurem nieruchomości znajdziesz na stronie: Bracia Strzelczyk Nieruchomości.

Similar Posts