Porady

Tabliczki adresowe LED dla Twojego bezpieczeństwa

Tabliczki adresowe LED dla Twojego bezpieczeństwa

Prawidłowe oznakowanie posesji tabliczką adresową to nie tylko dekoracja czy dodatek do elewacji. To realna pomoc, która w krytycznej sytuacji uratuje życie Twoje i Twoich bliskich.

Co musisz wiedzieć o prawidłowym oznakowaniu budynków?

Prawidłowe oznakowanie domów jednorodzinnych, wielorodzinnych i wszystkich pozostałych budynków to obowiązek każdego Polaka, regulowany przepisami naszego prawa, a dokładnie ustawy z 17.05.1989 o Prawie geodezyjnym i kartograficznym z poprawkami (Dz.U. nr 240 z 2005 poz 2027), która mówi, że każdy właściciel lub zarządca budynku, jest zobligowany do umieszczenia na nieruchomości tabliczki adresowej z numerem do 30 dni od daty jego otrzymania.

Policja apeluje, żeby znakować swoje nieruchomości

Policjanci coraz częściej apelują do mieszkańców naszego kraju, by Ci pamiętali o oznakowaniu zamieszkiwanej przez nich nieruchomości. Prawidłowy, odpowiednio zamieszczony i oświetlony numer, nie tylko ułatwi dostawcy pizzy trafienie do waszego domu, ale także pozwoli służbom mundurowym i karetce pogotowia, szybciej do was trafić, szczególnie w momencie gdy ludzkie życie wisi na włosku, a sekunda zwłoki może być katastrofalna w skutkach. Tabliczki adresowe LED na dom to rozwiązanie, które naprawę może uratować komuś zdrowie lub życie, dlatego nie powinno się ich bagatelizować i odkładać montażu na przysłowiowe kiedyś.

Umieszczenie na budynku dobrze widocznego, nawet z daleka, numeru domu jest bardzo ważne szczególnie w niewielkich wioskach i miasteczkach, gdzie numery budynków często nie są zgodne z kolejnością nieruchomości przy ulicy i ich szybkie zlokalizowanie jest mocno utrudnione. Szukając i wypytując okolicznych ludzi o konkretny numer domu, służby ratownicze tracą wiele, ważnych dla nas i naszych bliskich, minut.

Pamiętaj o oświetleniu tabliczek adresowych

Cyfry na dom muszą być zamocowane na przedniej ścianie budynku i dobrze widoczne z drogi, także w nocy. Z tego powodu konieczne jest ich oświetlenie lub podświetlenie. Jeśli zastanawiacie się jakie macie opcje, podpowiadamy. Pierwsza to kinkiet na elewacji, druga – podświetlane tabliczki adresowe LED. Tego typu tabliczki to rozwiązania najwyższej klasy, wykonane zazwyczaj z aluminiowej, solidnej i odpornej na uszkodzenia płyty kompozytowej. Są piękne i eleganckie w ciągu dnia, a dzięki zastosowanej w nich, nowoczesnej technologii LED, przyciągają wzrok przechodniów także, gdy za oknem jest już ciemno. Podświetlanie jest automatyczne, a co za tym idzie wy, jako właściciele, nie macie w związku z tym dodatkowego obowiązku, polegające do włączaniu i wyłączaniu podświetlania.

Nie chce montować tabliczki adresowej na elewacji – co mi grozi?

Brak oznakowania budynku to wykroczenie, za które grozi Wam nagana lub kara grzywny do 250 zł. Pamiętamy, że ta stosunkowo niewielka kwota jest niczym w porównaniu do naszego zdrowia i życia. Zdecydowani lepiej zapobiegać, niż później, gdy lekarz nie dotrze do nas na czas, zmagać się z wyrzutami sumienia. Na rynku znajdziecie wiele pięknych tabliczek. Metalowe, aluminiowe, drewniane – któraś z nich, z pewnością dopasuje się do waszej elewacji. Nie ryzykujcie, montujcie.

Similar Posts