Porady

Przygotowujemy drewniany taras na sezon zimowy: czyszczenie

Przygotowujemy drewniany taras na sezon zimowy: czyszczenie

Kiedy liście zaczynają zmieniać kolor i spadają z drzew, sezon ogrodniczy powoli dobiega końca. To znak, że przyszedł czas na odpowiednie przygotowanie tarasu lub balkonu na przetrwanie sezonu zimowego. Zaproś znajomych na jesiennego grilla i wspólnie wykonajcie pracę. Sprawdź, jak przygotować taras przed zimą i jakie impregnaty najlepiej zastosować!

Wspólne sprzątanie i zabezpieczenie tarasu z rodziną lub znajomymi jest nie tylko przyjemniejsze, ale także szybsze. Możesz podzielić się zakupem niezbędnych materiałów i sprzętu do pielęgnacji tarasu. Dzięki dobremu planowaniu wszystko załatwisz w mgnieniu oka. Pokażemy Ci, jak efektywnie zaplanować pracę z Osmo!

Promocja do - 30% na powłoki do drewna na zewnątrz

Czyszczenie tarasu przed sezonem zimowym w trzech krokach

1.      Przygotuj powierzchnię

Odłóż na bok wszystkie meble ogrodowe, donice i przedmioty dekoracyjne, aby obszar patio był całkowicie czysty i dostępny. Następnie dokładnie wyszczotkuj i zamieć deski tarasowe w celu usunięcia większych zabrudzeń.

2.      Usuń zielony osad

Jeśli powierzchnie drewniane mają widoczny zielony osad, najpierw usuń go za pomocą Osmo Gard Clean do usuwania glonów i mchów. Ten preparat nie tylko usuwa zielone porośla oraz inne naturalne zabrudzenia dokładnie, szybko, delikatnie i całkowicie samoczynnie, ale także hamuje tworzenie się nowego nalotu. Następnie pozwól tarasowi dokładnie wyschnąć.

3.      Wyczyść powierzchnię tarasu

Do dokładnego przygotowania całego tarasu na sezon zimowy użyj szczotki tarasowej Osmo i Środka do czyszczenia tarasów od Osmo. To bardzo wydajny koncentrat, który głęboko oczyszcza powierzchnię drewna i usuwa uporczywe plamy, a przy tym jest bardzo wydajny. W zależności od stopnia zabrudzenia rozcieńcz środek w stosunku 1:1 do 1:25. W przypadku większych powierzchni polecamy zastosowanie maszyny do czyszczenia tarasów i podłóg Osmo.

Osmo - JAKOŚĆ OPARTA NA DOŚWIADCZENIU

O tym pamiętaj!

Konserwację tarasu najlepiej przeprowadzić, gdy pogodzie bliżej jest do słońca tak, byś mógł swobodnie oczyścić taras i pozwolić mu całkowicie wyschnąć. Należy podkreślić, że mróz i wilgoć to najwięksi wrogowie drewnianych powierzchni. W przypadku, gdy taras nie jest odpowiednio zabezpieczony, możesz zetknąć się z problemem – wilgoć zacznie wnikać w strukturę drewna, mogą pojawić się pęknięcia. Impregnacja tarasu pełni funkcję zabezpieczenia przed wodą. Tym samym nie dopuszcza do wchłonięcia przez drewno kropli, dzięki czemu woda utrzymuje się jedynie na powierzchni desek.

Zabezpieczenie tarasu

W późniejszym etapie przeprowadź zabieg olejowania tarasu. Osmo proponuje Ci specjalne preparaty z myślą o tej powierzchni: oleje do tarasów.

Wszystkie produkty Osmo (oleje lazurowe, olejowoski, oleje) do zabezpieczenia drewnianych powierzchni na zewnątrz zostały opracowane na bazie roślinnych naturalnych olejów. Z uwagi na to, że drewno to naturalny materiał najlepiej będzie czuć się w towarzystwie powłoki o „podobnym składzie”. Tym sposobem surowiec może swobodnie oddychać i pracować, redukując kurczenie się i pęcznienie. Powłoki, które bazują na naturalnych składnikach jak olej czy wosk nie pękają, nie odpryskują, ani nie łuszczą. Oleje tarasowe wygładzają drewnianą powierzchnię, pielęgnują i zabezpieczają przed wnikaniem wody i brudu.

Similar Posts