Porady

Postaw na antyk – lustro będzie dobrym wyborem

Postaw na antyk – lustro będzie dobrym wyborem

Pewnym kontrastem dla współczesnego designu, geometrycznych form i minimalistycznych koncepcji jest antyk. To styl, który rozwinął się na przestrzeni lat na bazie inspiracji minionymi epokami, a także jako symbol tęsknoty za nimi. Co reprezentuje? Bogactwo form – to rzuca się w oczy w pierwszej kolejności. Jednak musisz wiedzieć, że największym atutem antycznych mebli czy dekoracji jest to, że powstają z solidnych materiałów. O tym, jak bardzo są wytrzymałe świadczy chociażby fakt, że w doskonałej kondycji przetrwały 100 czy 200 lat. Choć to nierzadko zasługa dobrze wykonanej konserwacji czy renowacji w profesjonalnym zakładzie.

Moda na antyk – lustro jako dodatek

 

Jeżeli inspirują Cię dawne style wnętrzarskie i lubisz mieszkać inaczej niż wszyscy, to odważ się postawić na antyk – lustro może być subtelnym akcentem w nowoczesnym pomieszczeniu, a równie dobrze może stanowić jego punkt centralny, wokół którego powstanie cała aranżacja. Wszystko zależy do Ciebie. Musisz jednak pamiętać, że współczesne trendy wcale nie wykluczają mebli czy dodatków bogato zdobionych. Owszem, przegrywają one w starciu z geometrycznymi i minimalistycznymi formami, ale głównie dlatego, że nie wszyscy wiedzą, jak umiejętnie wkomponowywać je w wystrój pomieszczeń.

 

Jeżeli sam masz wątpliwości, to zacznij metamorfozę wnętrza, czy jego urządzanie od subtelnych dodatków w antycznym klimacie. Może to być lustro w masywnej mahoniowej ramie wykonanej z drewna – prostej lub finezyjnie rzeźbionej. Zobacz, jak ciekawie będzie ono wyglądało na tle ściany z betonu, cegieł czy pomalowanej modnym kolorem farby. Kiedy odkryjesz siłę kontrastu i odważysz się na nietypowe połączenia, prawdopodobnie zechcesz sięgnąć po więcej.

 

Wybierasz antyk? Lustro, szafa, toaletka

 

Lubisz meble i dodatki z duszą? To wszystkie produkty, które są unikatowe i niepowtarzalne – niemal niemożliwe jest, aby w jakimkolwiek domu na świecie znalazło się drugie identyczne lustro, zegar czy komoda. To dobra wiadomość dla osób, które poprzez wystrój swojego mieszkania, chcą podkreślić indywidualizm, zainteresowania oraz otwartość na świat.

 

Dla antyków jest miejsce niemal w każdym domu. Ludzie chętnie odrestaurowują meble, jakie otrzymali w spadku po przodkach czy znaleźli na pchlich targach. Oczywiście renowacja starego lustra czy szafy z lustrzanymi drzwiami wymaga doświadczenia, fachowych środków, narzędzi i wiedzy. Dużo czasu zaoszczędzisz, decydując się na zakup już gotowych produktów w sklepie internetowym z antykami.

Similar Posts