Pompa hydroforowa jest urządzeniem, które działa w połączeniu z innymi elementami całego zestawu do hydroforów. Najważniejszym elementem jest zbiornik hydroforowy, gdzie dostarczana jest woda. Pozostałe elementy występujące w zestawie, to kolektor tłoczny i ssawny, manometr wskazujący ciśnienie powietrza w zbiorniku i wyłącznik ciśnieniowy, a także zawory: bezpieczeństwo, zwrotny i odcinający. W niektórych modelach znajdziemy wskaźnik poziomu wody osadzony na zbiorniku, a nawet zabezpieczenie przed pracą na sucho.
Gdzie zlokalizowana jest pompa hydroforowa?
W wielu układach pompy hydroforowe zlokalizowane są bezpośrednio przy studni, a sam zbiornik hydroforowy oraz wszelkie elementy sterujące urządzeniem, zainstalowane są w budynku nawet kilkadziesiąt metrów dalej.
Natomiast jeśli chodzi o kompaktowe zestawy, to w takim przypadku pompa osadzona jest bezpośrednio na zbiorniku i połączona specjalnym łączem antywibracyjnym, co pozwala na łatwy transport całego zestawu. Jeszcze lepszą budowę mają hydrofory bezzbiornikowe, gdzie dominującym elementem jest silnik, a pozostałe części wspomagają wyłącznie jego pracę.
Jakie zalety mają pompy hydroforowe?
Pompy hydroforowe są kompaktowymi urządzeniami do podnoszenia ciśnienia wody. W takich urządzeniach zamontowano wysokiej efektywności silnik, który dodatkowo chłodzony jest wodą, aby praca była cicha a przy tym niezawodna.
Niewielkich rozmiarów pompa Logo Tools doskonale sprawdza się w domach jednorodzinnych oraz małych obiektach użyteczności publicznej. Modele wyposażone zostały w wiele dodatkowych i cennych funkcji.
Zabezpieczenie przed suchobiegiem automatycznie wyłącza pompę, kiedy brakuje cieczy. Takie działanie zmniejsza ryzyko uszkodzenia urządzenia i obniża koszty konserwacyjne.
Pompa ma również ochronę przed cyklicznym załączeniem i wyłączaniem się, kiedy pojawi się nieszczelność w instalacji. Ponadto można ustalić maksymalny czas nieprzerwanej pracy przy po wykorzystaniu aplikacji.
Jak wygląda działanie pompy hydroforowej?
Pompa hydroforowa działa bardzo prosto. Urządzenie po włączeniu będzie tłoczyć wodę do zbiornika, gdzie na skutek podniesienia poziomu wody będzie również wzrastać ciśnienie. Kiedy zostanie osiągnięty maksymalny poziom ciśnienia, zostanie wysłany sygnał odcinający zasilanie sprzętu, aby przestać tłoczyć dalej wodę.
W momencie, gdy woda będzie pobierana ze zbiornika, będzie również spadać ciśnienie powietrza, aż do pewnego ustalonego poziomu, przy którym presostat ponownie da sygnał do włączenia pompy, co spowoduje ponowne tłoczenie wody do zbiornika.
Wysokiej jakości pompy hydroforowe można znaleźć na stronie: https://arenalazienek.pl/pl/c/Pozostale-pompy-i-akcesoria/567. Jeżeli nie wiemy, na który egzemplarz się zdecydować, to zawsze warto zapytać o pomoc obsługę klienta, aby dokładnie doradzić się i wybrać najlepsze rozwiązanie.