Porady

Maszyny przeładunkowe Sennebogen – rodzaje i zastosowanie

Maszyny przeładunkowe Sennebogen - rodzaje i zastosowanie

Przemieszczanie ładunków, zwłaszcza tych o dużych gabarytach, wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn. Właśnie dlatego magazyny, hale produkcyjne czy też place składowe wyposażone są w różnego rodzaju maszyny przeładunkowe, które przeznaczone są do tego typu zadań. Czym są maszyny przeładunkowe i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Czym są maszyny przeładunkowe?

Zgodnie z definicją, maszyny przeładunkowe to urządzenia zaliczane do transportu bliskiego, poziomego lub też pionowego, które służą do przemieszczania ładunków w obrębie jednego miejsca (plac składowy, hala produkcyjna, magazyn, plac budowy itp.). Przemieszczane ładunki mogą występować w różnych postaciach, również jako materiały sypkie. Maszyny przeładunkowe wykorzystywane są w wielu branżach, takich jak branża przemysłowa czy budowlana.

Rodzaje maszyn przeładunkowych

Zakres urządzeń dostępnych na rynku jest niezwykle szeroki, jednak wśród najpopularniejszych maszyn przeładunkowych wyróżnia się koparki przeładunkowe oraz ładowarki. Przedstawicielami tego typu urządzeń są maszyny Sennebogen.

Koparki przeładunkowe

Koparki przeładunkowe są sprzętem ciężkim, który służy do przeładunku różnych materiałów. Wyposażona jest chwytak, dostosowany do rodzaju przeładowywanego ładunku i umieszczony na specjalnym przemysłowym ramieniu. Maszyny Sennebogen to w dużej większości koparki przeładunkowe, dostosowane do obsługi różnych branż. Na przykład model 735M-E  wyposażony w chwytak szczękowy, to pojazd najczęściej wykorzystywany w składach drewna. Tymczasem model 875M-E doskonale sprawdza się na przykład w składach węgla lub w pracy z innymi materiałami sypkimi.

Ładowarki teleskopowe

Ładowarka teleskopowa to jedno z najbardziej funkcjonalnych urządzeń, jeśli chodzi i maszyny transportu bliskiego. Najczęściej jest to rodzaj wózka widłowego czołowego, który wyposażony jest w wysięgnik. Urządzenia te cechują się dużym udźwigiem, nawet kilkunastometrowym zasięgiem ramienia oraz zmienną szerokością wysięgnika. Wśród maszyn Sennebogen znajduje się model ładowarki teleskopowej 355-E.

Zastosowanie maszyn

Maszyny przeładunkowe to specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w dużych branżach. Koparki przeładunkowe oraz ładowarki Sennebogen znajdują zastosowanie w branży budowlanej, jako przenośniki ciężkich rur lub dużych elementów konstrukcyjnych. Doskonale spełniają swoją rolę w tartakach, składach drewna, składach węgla lub innych minerałów. Specjalnie dostosowane maszyny producenta wykorzystywane są również do przemieszczania złomu oraz w szeroko pojętej branży recyklingu i odpadów.

Similar Posts