Porady

Praktyczne zestawy próbek tkanin, czyli coś, czego nie może zabraknąć w asortymencie każdego tapicera

Praktyczne zestawy próbek tkanin, czyli coś, czego nie może zabraknąć w asortymencie każdego tapicera

Prowadzisz zakład tapicerski? Twoi klienci na pewno nie jeden raz dopytywali o wybór tkanin obiciowych, chcieli zobaczyć je na żywo i dotknąć zanim podejmą decyzję. Odnawianie czy tworzenie mebli od podstaw wymaga sięgania po różnorodne tkaniny oraz dopasowywania ich do charakteru narożnika, fotela czy kanapy. Inne materiały sprawdzą się w domu, inne na zewnątrz, dlatego warto mieć na uwadze nie tylko design, ale przede wszystkim wytrzymałość obicia.

Czym są zestawy próbek tkanin?

Próbki tkanin w zestawach to nic innego jak materiały tapicerskie w małym formacie połączone w jeden pakiet. To niesłychanie wygodna opcja dla osób zajmujących się produkcją czy naprawą mebli, którzy chcą zaprezentować swoim klientom szeroką i profesjonalną ofertę swojego zakładu.

Zazwyczaj sklepy proponują swoim odbiorcom dwie opcje:

  • gotowe pakiety,
  • pakiety złożone z materiałów wybranych przez klienta.

W ten sposób będziesz wiedział dokładnie jak na żywo prezentują się konkretne tkaniny i sprawdzisz ich kolor oraz właściwości zanim zamówisz większą ilość zwojów. Estetycznie uporządkowane wzorniki to wizytówka każdego zawodowego tapicera czy stolarza.

Dlaczego warto posiadać wzorniki?

Ze względu na metraż zakładu tapicerskiego i ograniczoną przestrzeń magazynową, niemożliwym jest kupowanie i przechowywanie zwojów wielu materiałów. Tapicerzy nie robią też ogromnych zapasów z uwagi na to, że ich zakup w hurtowych ilościach byłby bardzo kosztowny. Problematyczne jest też należyte zabezpieczanie materiałów – wielomiesięczne składowanie bez odpowiedniej ochrony, w źle ogrzewanym magazynie mogłoby spowodować ich nieodwracalne uszkodzenie czy odbarwienie.

Alternatywą jest zakup próbek tkanin, które są sprzedawane w profesjonalnym sklepie dla tapicerów. W ramach jednego pakietu dostępnych jest kilka materiałów w różnych wzorach i odcieniach. Czasem pochodzą one z jednej kolekcji i przedstawiają wyłącznie motywy roślinne czy zwierzęce. Innym razem stanowią mix różnych tkanin, co pozwala na realne porównanie ich parametrów, kolorystyki oraz wyglądu w świetle dziennym.

Tego typu wzorniki są nie tylko wygodne w przechowywaniu, ale też bardzo estetyczne. Udostępniając je swoim klientom, zaprezentujesz się jako profesjonalista, który wychodzi naprzeciw wszystkim potrzebom. Znacznie łatwiej jest dyskutować o projekcie czy poznać wizję klienta, gdy macie przed oczami kilka różnych próbek tkanin.

Similar Posts