Porady

Moskitiera na drzwi balkonowe – jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Moskitiera na drzwi balkonowe - jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Wyposażenie drzwi balkonowych w moskitiery powoli staje się standardem. Wiosna to najlepszy moment, aby zaopatrzyć się osłony chroniące przed owadami i kurzem z zewnątrz. Pozostaje jedynie pytanie – co wybrać?

Duża różnorodność produktów pozwala na zdecydowanie nie tylko o tym, jaki będzie kolor siatki i ramki, ale przede wszystkim sposób montażu i otwierania. Ma to duże znaczenie dla późniejszego komfortu użytkowania, więc warto porównać dwie najpopularniejsze możliwości.

Moskitiery rolowane w kasecie oraz prowadnicy

Moskitiery rolowane ze względu na łatwy sposób obsługi uznawane są jedne z najwygodniejszych. Umieszcza się je w ramie drzwi, dlatego tak ważne jest, aby pod względem kształtu i rozmiaru idealnie pasowały do stolarki otworowej. Zapewnić to ma nie tylko profesjonalny pomiar, ale też osadzenie w kasecie i prowadnicy. Dzięki temu siatka po zwinięciu jest estetycznie schowana, a po rozwinięciu bardzo szczelnie przylega do ościeżnicy. Mechanizm sprężynowy znacznie ułatwia otwieranie i zamykanie siatkowej osłony minimalnym nakładem siły. Często producenci stosują też blokady, pozwalające na swobodne regulowanie wysokości, na której zatrzyma się rozwinięta siatka. Funkcja ta przydaje się np. wtedy, gdy chcesz podlać kwiatki w doniczkach lub wrzucić ziarna do karmnika na parapecie.

Drzwi siatkowe na profilu aluminiowym

Ta wersja moskitiery cieszy się dużym powodzeniem ze względu na wysoką trwałość, estetykę oraz możliwość swobodnego dopasowania do koloru okien czy wyglądu elewacji. Najpopularniejsze odcienie ramek to biały, czarny oraz brązowy, z kolei siatki zazwyczaj są neutralne szare. Dzięki temu widoczność jest bardzo dobra.

Montaż siatki na drzwiach balkonowych czy tarasowych wymaga zastosowania mechanizmu umożliwiającego płynne otwieranie i zamykanie. Inaczej niż w oknach tutaj musisz mieć możliwość swobodnego przesuwania czy otwierania. Ciekawą, choć nieco droższą opcją są elementy samozamykające się. Obecność silnych magnesów gwarantuje bardzo szczelny domyk i pewność, że insekty nie dostaną się do wnętrza żadną szczeliną.

Moskitiery ekranowe na profilu aluminiowym

Moskitiery ekranowe z założenia są nieruchome, dlatego najczęściej stosuje się je na oknach. Montowane do ościeżnicy przylegają ściśle do światła okna i zapewniają wysoki poziom ochrony przed owadami, liśćmi, kurzem. Możesz też zastosować je na drzwiach, które nie są otwierane, np. w przypadku eleganckich balkonów francuskich.

Similar Posts