Porady

Ile kosztuje profesjonalne pranie dywanów?

pranie dywanów

Dywan w domu to element wyposażenia, który ociepla aranżację praktycznie każdego pomieszczenia. Warto jednak mieć na uwadze, że każdy dywan, niezależnie od materiału i struktury włosia jest podatny na zabrudzenia. Jeśli masz elegancki dywan np. w salonie, musisz raz na jakiś czas zadbać o jego czystość i zdecydować się na profesjonalne czyszczenie. Codzienne odkurzanie i domowe sposoby na usuwanie plam to tylko doraźne działania, które nigdy nie dadzą tak dobrych efektów, jak profesjonalne pranie dywanów. Zobacz, ile kosztują takie usługi i zadbaj o dywany w swojej nieruchomości.

Ceny czyszczenia dywanów – co wpływa na koszty prania dywanów?

Jest co najmniej kilka czynników, które rzutują bezpośrednio na koszty korzystania z usługi profesjonalnego prania dywanów. Najważniejsze to:

  • Powierzchnia – w praktyce im większa powierzchnia dywanu, tym droższe będzie jego czyszczenie. Cenniki pralni dywanów opierają się na kosztach wskazywanych za 1 metr kwadratowy powierzchni. Przykładowo: jeśli na klasyczne pranie dywanów cennik przewiduje cenę 30 złotych za 1 metr kwadratowy, a dywan ma powierzchnię 10 metrów kwadratowych, wtedy zapłacisz za usługę ok. 300 złotych.
  • Poziom zabrudzeń – poważne zabrudzenia, które są trudne do usunięcia np. plamy po kawie lub krew mogą generować dodatkowe koszty. Firmy zajmujące się praniem dywanów informują w swoich cennikach o dodatkowych kosztach związanych z usuwaniem trwałych i problematycznych plam.
  • Zakres usług – oprócz klasycznego prania ręcznego możesz też skorzystać z usług dodatkowych np. mechanicznego trzepania, usuwania brzydkich zapachów, a także eliminacji bakterii i roztoczy. Wtedy koszty usługi prania dywanów rosną o kolejne kilka złotych za metr kwadratowy.

Oprócz powyższych czynników na cenę prania dywanów wpływa także doświadczenie firmy. Pralnia dywanów z wieloletnim bagażem doświadczeń, nowoczesnym sprzętem piorącym oraz wykwalifikowaną kadrą pracowników najczęściej zażyczy sobie więcej niż firmy, które nie mają doświadczenia w branży.

Ile kosztuje profesjonalne pranie dywanów?

Jeśli chodzi o pranie dywanów, cena zrealizowania takiej usługi jest w dużej mierze uzależniona od doświadczenia ekspertów oraz stosowanych metod pielęgnacji i oczyszczania dywanu.

W praktyce średnie ceny ręcznego prania dywanów zaczynają się od 30-35 złotych za metr kwadratowy. Jeśli w grę wchodzi dodatkowo eliminacja roztoczy lub usuwanie brzydkich zapachów – wtedy koszty rosną o kolejne kilka lub nawet kilkanaście złotych za metr kwadratowy powierzchni.

Chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie będzie kosztować pranie dywanów? Cennik firmy, którą wybierzesz to podstawowy dokument, który pomoże Ci oszacować całkowite koszty. Najpierw oblicz powierzchnię Twojego dywanu: zmierz długość i szerokość i oblicz pole. Wynik otrzymany w metrach kwadratowych pozwoli Ci oszacować, jaką kwotę zażyczy sobie firma za wypranie Twojego dywanu.

Zanim zdecydujesz się na pranie dywanów w konkretnej firmie – pamiętaj o tym, aby wybierać przedsiębiorstwo z doświadczeniem i kwalifikacjami. Cennik usług odgrywa w tym przypadku drugorzędną rolę. Lepiej zapłacić więcej i mieć pewność, że dywan będzie idealnie wyczyszczony i doprowadzony do stanu jak z fabryki.

Artykuł partnera.

Similar Posts