Porady

Modne kolory ścian 2021. Który pasuje do Twojego mieszkania?

By zapobiec nudzie we wnętrzach, w których zamknął nas niespodziewanie koronawirus, producenci farb proponują na 2021 r. nowe palety ożywiających barw. Sprawdźmy, co dla swoich Klientów przygotowała firma Tikkurila, która zaprezentowała właśnie noworoczną paletę kolorów.

Baza, czyli Tikkurila Optiva 5

Wszystkie odcienie z nowej palety powstają na bazie Tikkurila Optiva 5 Matt, najnowszej generacji wodorozcieńczalnej farby lateksowej z kategorii akrylowo-kompozytowych. Umożliwia pożądany matowy efekt dekoracyjny, chroniąc zarazem ściany przed plamami, zabrudzeniami i osadzającym się kurzem. Jest odporna na zmywanie i szorowanie na mokro, więc nowy wygląd mieszkania lub biura będzie dzięki niej nie tylko efektowny, ale też trwały.

Tikkurila Optiva 5 to także bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska. Nie zawiera organicznych rozpuszczalników, więc chroni alergików przed dolegliwościami wywołanymi LZO (lotnymi związkami organicznymi). Dzięki inspirującej palecie barw z mieszalnika, Tikkurila Optiva 5 może zdobić ściany nawet w 13 tysiącach odcieni.

Modne kolory ścian 2021 według Tikkurila

Wszystkie barwy z nowej palety kolorów Tikkurila korespondują z tym, za czym wszyscy tęsknimy najbardziej – przestrzenią, naturą i wolnością. Producent postarał się, żeby dekoracyjny charakter ścian przenosił użytkowników pomieszczeń na łono natury. Stąd kolory inspirowane zachodami słońca, bogactwem ziemi, królestwem roślin i wszystkimi odcieniami piasku, kory, skał czy kamieni.

Poznaj modne kolory ścian 2021 i wybierz najciekawsze kolory Tikkurila. Sprawdź, który najlepiej odpowie na Twoje noworoczne potrzeby.

Y354 Cumulus i L429 Indigo: zobacz letnie niebo

Cumulus to naturalny odcień błękitu nawiązujący do kolorów nieba, chmur i morza. Pozwala stworzyć ciepłą, beztroską atmosferę – nic dziwnego, że został kolorem roku firmy Tikkurila. Skołatane nerwy ukoi natomiast głęboki błękit Indigo. Oba odcienie warto dopełnić białymi lub srebrnymi akcentami.

Zielone X381 Aloe i N378 Ficus

Oba kolory Tikkurila to roślinna zieleń: pierwszy z nich to jasny i delikatny kojący odcień aloesu, drugi ożywia wnętrze zdecydowanym, ciemnym odcieniem – będzie stanowić doskonałe tło dla drewnianych mebli.

K450 Tamarix i M425 Beetroot, czyli afrykański beż i mocny fiolet

Tamarix zadowoli miłośników klasycznych kompozycji kolorystycznych – stonowany odcień nawiązujący do ażurowych krzewów i drzew Afryki pozwoli eksponować naturalne dodatki. Z kolei Beetroot da mocny kontrast i przełamanie nudy – intensywny fiolet to świetny odcień dla eleganckich akcentów na ścianach.

Dla spragnionych emocji: S329 Freesia i S311 Heat

Te dwie propozycje pozwolą zapomnieć o trudach 2020 roku i wniosą do wnętrza nową energię. Freesia, czyli odważny intensywny róż, sprawdzi się przy dekorowaniu ścian na więcej niż jeden kolor. Z kolei ciemnopomarańczowy Heat wywoła skojarzenia z gorącą, bezkresną pustynią.

Wybierz swój kolor Tikkurila

By zobaczyć wszystkie barwy z nowej palety producenta, zajrzyj na stronę sklepu Milabud.pl i sprawdź kolory Tikkurila. Skorzystaj z atrakcyjnych cen i wprowadź nową jakość i radość do swoich czterech kątów.

Similar Posts