Porady

Jak dbać o deski tarasowe kompozytowe? Podpowiadamy!

Jak dbać o deski tarasowe kompozytowe? Podpowiadamy!

Deski kompozytowe to doskonały wybór na taras – nie tylko wyglądają estetycznie, ale także są wyjątkowo solidne oraz trwałe. Jak o nie dbać, aby na lata zachowały swój pierwotny wygląd? Podpowiadamy!

Deski tarasowe kompozytowe – co je wyróżnia?

Deski kompozytowe to nowoczesne rozwiązanie. Do ich produkcji wykorzystywana jest najczęściej mączka drzewna lub bambus oraz tworzywo sztuczne. Dzięki temu największe zalety obu materiałów – takie jak wysoka wytrzymałość na warunki atmosferyczne czy obciążenia statyczne – zostają połączone, czego efektem jest deska o wyjątkowych właściwościach. Jakich?

Deski kompozytowe są trwałe oraz solidne – odporne na odkształcenia, ścieranie, czy wilgoć. Dodatkowo cenione są za swoje walory estetyczne – doskonale imitują drewno. Są idealnie proste, pozbawione spękań czy sęków, a także jednolite pod względem kolorystycznym. Dostępne są w wielu odcieniach – od jasnego beżu, po ciemny grafit.

Deski kompozytowe, dzięki antypoślizgowej powierzchni, są także bezpieczne dla użytkowania. Co ważne dla osób, którym zależy na dbaniu o środowisko, w 100% podlegają recyklingowi.

Jak dbać o deski tarasowe kompozytowe?

Ogromną zaletą desek tarasowych kompozytowych jest fakt, że nie wymagają konserwacji ani impregnacji. Warto jednak zadbać o ich odpowiednią pielęgnację, aby wyglądały estetycznie.

Czyszczenie tego rodzaju desek nie jest skomplikowanym zajęciem. Co więcej, nie wymaga specjalnych środków – wystarczą ogólnodostępne, delikatne płyny. Bardzo ważne jest jednak, aby w szczelinach desek i dookoła tarasu nie zbierały się zanieczyszczenia. Aby tego uniknąć, na co dzień warto pamiętać o usuwaniu piasku, liści czy błota z powierzchni tarasu. Wystarczą do tego miotła lub mop oraz woda.

A jak usunąć plamy z tłuszczu czy oleju? Najszybciej, jak to możliwe, delikatnie przetrzeć deski za pomocą delikatnych detergentów. W przypadku szczególnie mocnych zabrudzeń, pomocne okażą się miedziana szczotka druciana lub papier ścierny o drobnej klasie gradacji. Czyszczenie powinno odbywać się zgodnie z kierunkiem ryfli na desce, delikatnie – tak, aby nie uszkodzić powierzchni deski.

Deski kompozytowe na taras – wybierz jakość!

Jak widzisz, pielęgnacja desek tarasowych kompozytowych nie jest skomplikowaną czynnością. A gdzie kupić solidne deski? W DLH! Wyjątkowa deska kompozytowa dostępna w sklepie dlh.pl to gwarancja jakości oraz ciekawy design. W DLH znajdziesz kilka kolekcji desek, dlatego z łatwością wybierzesz te o odpowiednich wymiarach czy kolorze. Sprawdź asortyment marki i zbuduj taras, który będzie cieszył oko domowników i gości.

Similar Posts