Porady

Tanie ogrzewanie – piece kominkowe znów cieszą się powodzeniem

Tanie ogrzewanie – piece kominkowe znów cieszą się powodzeniem

Koszty ogrzewania domów jednorodzinnych stale idą w górę. Stąd też coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z niedrogich źródeł ciepła. Wśród nich znajdują się piece kominkowe, które obecnie montowane są w wielu nowych budynkach. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest piec kominkowy?

Piece kominkowe, inaczej określane także jako piece wolnostojące czy kozy, to rodzaj pieców, które przeznaczone są do ogrzewania budynków. Wykorzystują różne rodzaje paliw, w tym głównie drewno oraz pellet.

Ze względu na swoją budowę piece kominkowe – https://keffner.pl/pl/c/Piece-kominkowe/7 stanowią alternatywę dla zwykłych kominków z wkładami. Nie wymagają one skompilowanego montażu oraz wykonania obudowy – piec od razu gotowy jest do ustawienia w wybranym miejscu i podłączenia go do instalacji kominowej.

Ceny za najprostsze piece rozpoczynają się już od około 1 tysiąca złotych, dlatego są ekonomiczną opcją w porównaniu do wkładów kominkowych. Można kupić też tanie piece kominkowe w cenie nawet około 300 złotych, jednak nie wyglądają one tak estetycznie jak droższe modele.

Szeroka gama modeli powoduje, że piece kominkowe można dopasować indywidualnie do każdej przestrzeni, między innymi po względem ich mocy oraz estetyki wykonania.

Gdzie można zamontować piec kominkowy?

Piec kominkowy może sprawdzić się w różnych budynkach. Najczęściej tego typu źródła ciepła umieszczane są w domach jednorodzinnych. W tych większych służą zwykle do dogrzewania przed sezonem grzewczym, gdy temperatura na zewnątrz spada. Dzięki temu można oszczędzić pieniądze na uruchamianiu centralnego ogrzewania. Z kolei w mniejszych budynkach mogą one służyć jako główne źródło ciepła.

Poza domami jednorodzinnymi piece kominkowe stosowane są również w innych obiektach, między innymi w budynkach letniskowych, gospodarczych, dlatego mają one bardzo szerokie zastosowanie.

Piece kominkowe w stylu klasycznym i nowoczesnym

W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele różnych pieców kominkowych, które można także dopasować do wystroju wnętrza.

Do klasycznych aranżacji świetnie pasują piece kominkowe wykończone dekoracyjnymi kaflami. Przypominają one wtedy tradycyjne piece stosowane w dawnych budynkach – pałacach, kamienicach. Ciekawą opcją będą też piece żeliwne, które uzupełnione są dekoracyjnymi elementami kutymi.

Z kolei w nowoczesnych aranżacjach lepiej wyglądają piece wykonane z efektownej stali albo żeliwa, na przykład o zaokrąglonym kształcie lub w formie geometrycznej – kubistycznej.

Piece mogą być również wyposażone w przestrzeń przeznaczoną do przechowywania w nich drewna.

Similar Posts