Porady

Wycieraczki obiektowe polecane dla pensjonatów i hoteli

Wycieraczki obiektowe polecane dla pensjonatów i hoteli

Wycieraczki obiektowe chronią przed zabrudzeniami i uszkodzeniami podłogi, które są ważnym elementem wykończeniowym każdego hotelu. Estetyczny i zadbany wygląd posadzki robi dobre wrażenie na klientach i świadczy o wysokich standardach usług w obiekcie. Prawidłowo zaprojektowany ciąg czyszczący zatrzymuje kurz, piasek, wilgoć i błoto z obuwia gości, co pozwala utrzymać czystość i zaoszczędzić na sprzątaniu podłóg.

Z jakich materiałów powinny być wykonane wycieraczki obiektowe dla hoteli?

Wycieraczki obiektowe muszą być wytrzymałe, stabilne i antypoślizgowe. Dzięki tym właściwościom nie ulegają zniszczeniu nawet pod wpływem intensywnej eksploatacji oraz zapewniają bezpieczeństwo przechodniów, minimalizując ryzyko upadków w wyniku potknięcia lub poślizgnięcia się. Przed wejściem do budynku najlepiej sprawdzają się wycieraczki aluminiowe lub kratownice stalowe. Poza tym, że cechują się trwałością i dają bardzo dobre efekty czyszczące, są łatwe do utrzymania w czystości. Po wewnętrznej stronie wejścia (w lobby i recepcji) wykorzystuje się wycieraczki tekstylne lub kokosowe, które skutecznie zatrzymują zabrudzenia suche i mokre oraz wchłaniają wodę (bez przeciekania). Ponadto ich elegancki wygląd sprawia, że stanowią one element dekoracyjny w strefie wejścia. W rezultacie wystrój hotelu robi dobre pierwsze wrażenie na klientach. 

Projektowanie wycieraczek obiektowych do hoteli i pensjonatów

Aby utrzymać czystość w budynku, nie wystarczy zakup jednej wycieraczki obiektowej. Należy stworzyć system czyszczący, dostosowany do potrzeb obiektu. W przypadku hoteli powinien on składać się z trzech stref i mieć długość co najmniej 3 metrów – takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w miejscach o średnim i dużym natężeniu ruchu w ciągu dnia. Trzystopniowy ciąg czyszczący składa się z:

  • zewnętrznej wycieraczki czyszczącej, która usuwa z butów większe zanieczyszczenia;
  • wewnętrznej wycieraczki osuszająco-czyszczącej, która zatrzymuje mniejsze zabrudzenia i wstępnie osusza obuwie;
  • maty wewnętrznej, która pochłania pozostałą wilgoć z podeszw. 

Skontaktuj się z producentem wycieraczek UNIMAT, który zaprojektuje ciąg czyszczący dla Twojego hotelu lub pensjonatu. Firma wytwarza produkty zgodnie z obowiązującymi przepisami i stosuje najwyższe standardy w zakładzie produkcyjnym. Zapewnia także doradztwo oraz fachowy montaż systemu czyszczącego. Wycieraczki UNIMAT są dostarczane na terenie całego kraju. 

Similar Posts