Porady

Mieszkanie deweloperskie- na wynajem czy do zamieszkania?

deweloperskiemieszkanialublin

Mieszkania deweloperskie cieszą się zdecydowanie większym zainteresowaniem na rynku nieruchomości? Dlaczego? Myślę, że wynika to z faktu, że coraz więcej osób ma świadomość zalet wynikających z zakupu nowego mieszkania. Sporą część tych transakcji stanowią mieszkania kupowane pod wynajem? Czy to dobry pomysł by kupić mieszkanie pod wynajem? Przeczytaj artykuł i przekonaj się.

Kto kupuje mieszkania na wynajem?

Według badań odsetek mieszkań kupionych pod wynajem jest wysoki i stale rośnie. Z czego to wynika? Z kilku aspektów. Po pierwsze – jako społeczeństwo nieustannie się bogacimy. Od kilku lat gospodarka kraju prężnie się rozwija, co wpływa na poprawę sytuacji materialnej każdego z nas. A więc więcej osób szuka mieszkań i więcej mieszkań się buduje. Widząc rosnący popyt na deweloperskie mieszkania inwestorzy budują kolejne osiedla, które szybko znajdują swoich nabywców.

Kto wynajmuje mieszkania

Główną grupą wynajmującą mieszkania są ludzie młodzi. Nie chodzi tu tylko o studentów, choć ta grupa rzeczywiście jest bardzo liczna. Mieszkania chętnie wynajmują również osoby, które już skończyły studia, i szukają pracy. Często nie stać ich na kupno mieszkania, ponieważ dopiero rozpoczynają swoją zawodową ścieżkę. Wśród wynajmujących sporą grupę stanowią również młode małżeństwa oraz rodziny z dziećmi. Wynajmują, ponieważ nie chcę kupować mieszkań na kredyt, w związku z czym bardziej opłaca im się wynajmować i odkładać pieniążki, czekając na swoje wymarzone em.

Czy kupno mieszkania pod wynajem to dobra decyzja?

Tak, jeśli masz dom lub mieszkanie, a dysponujesz gotówką, którą chciałbyś zainwestować. Nawet jeśli nie masz wystarczająco dużo gotówki, ale masz możliwość wzięcia kredytu na korzystnych warunkach to też jest dobra decyzja. Zwłaszcza jeśli kupisz deweloperskie mieszkania Lublin. Nowe mieszkania to najlepsza inwestycja na przyszłość. W miarę upływu czasu ich wartość będzie rosła, więc za jakiś czas będziesz mógł sprzedać je z zyskiem.

Mieszkanie kupione pod wynajem może też okazać się fajną inwestycją dla rodziny. Na przykład za kilkanaście lat będą mogły zamieszkać w nim dzieci – gdy np. pójdą na studia i będą chciały się usamodzielnić. Wynajem w każdej chwili możesz wypowiedzieć, i masz wtedy puste mieszkanie, które możesz wykorzystać w zależności od swoich potrzeb.

Jeśli ten artykuł Cię zainspirował by poszukać więcej informacji polecam Ci ciekawą inwestycję lubelskiego dewelopera – firmy Wikana. Więcej znajdziesz na stronie osiedlemarina.eu

Similar Posts