Porady

Plisa do pokoju dziecięcego

Plisa do pokoju dziecięcego

Bez wahania można powiedzieć, że każdemu odpowiedzialnemu rodzicowi zależy na dbaniu o bezpieczeństwo dzieci. To właśnie pod tym kątem przygotowujemy cały dom. Najważniejsze jest to zwłaszcza podczas urządzania ich pokoju – chcemy mieć pewność, że to miejsce będzie kojarzyło im się ze spokojem i bezpieczeństwem. Właśnie dlatego inwestujemy w różnego rodzaju osłonki, zabezpieczenia czy obicia. Co jednak możemy zrobić dla naszych pociech w kwestii zabezpieczeń i dodatków okiennych?

Plisy bezpieczne dla dzieci

Skąd możesz mieć pewność, że jedno rozwiązanie jest bardziej bezpieczne niż inne? W tej sytuacji warto posłużyć się metodą eliminacji zagrożeń. Tradycyjne rolety najczęściej są wyposażone w dość długie sznurki, w które mały łowca przygód bez problemu może się zaplątać. Taka sytuacja to już krok do niebezpieczeństwa i zagrożenia zdrowia lub życia naszego malucha – może się z tym wiązać także ryzyko połknięcia uszkodzonego łańcuszka. Ponadto na wielu roletach mogą pojawić się trudne do wyczyszczenia ślady po nieco zabrudzonych małych paluszkach. Takie plamy mogą stanowić problem przy czyszczeniu rolet montowanych na ścianach. Warto także pamiętać o możliwości zrzucenia przez dziecko nieco słabiej zamontowanej rolety. Czy zatem żadne rozwiązanie nie jest dobre? W takiej sytuacji warto zdecydować się na plisy.

Plisa do pokoju dziecięcego

Plisy pozwolą nam chronić nasze dziecko przed promieniami słońca, które mogłyby obudzić je zbyt wcześnie. Dzięki takiej osłonie eliminujemy również możliwość wypadków związanych z karniszami – podczas prób podnoszenia się na firance czy zasłonie. Plisa charakteryzuje się także bardzo szerokim wyborem wzorów i kolorów – odciski rączek czy palców nie będą zatem problemem. Dobór odpowiedniego materiału, który możemy bez problemu czyścić, to kolejna zaleta łatwych w demontażu osłon okiennych. Dzięki nim możemy także utrzymać uwagę malucha z dala od okna – czasami chwila nieuwagi wystarcza, aby dziecko ciekawe świata za szybą zaczęło kombinować przy uchwycie. Plisa pozostaje poza zasięgiem pociechy, dlatego spełnia swoją funkcję i stanowi wyjątkowy i praktyczny wybór.

Bezpieczeństwo dzieci – na co zwrócić uwagę?

  1. Sposób zasuwania – wszystkie sznurki i łańcuszki z pewnością będą intrygowały dziecko, które wykorzystuje otoczenie do zabawy. Jeśli koniecznie chcesz zdecydować się na tego typu rozwiązanie, zadbaj także o odpowiednie zabezpieczenie, takie jak:

    1. Fly Wheel,

    2. napinacz sznurka.

  2. Obowiązujące normy prawne – rodzicom z pomocą przychodzą odpowiednie testy, które określają, czy dany model nadaje się do tego, by znajdować się w zasięgu dzieci.

  3. Długość elementów – zdarza się, że problemem nie jest konstrukcja, a źle dobrane materiały lub zbyt długie, pozostające w zasięgu dziecka detale.

  4. Funkcjonalność – wygoda rodzica i odpowiednie dopasowanie produktu do potrzeb dziecka muszą iść ze sobą w parze. Możesz zdecydować się na modele, które oferują kompletne zaciemnienie, są wygłuszające lub termoizolacyjne.

Warto pamiętać także o tym, że pokój naszego dziecka zmienia się i rozwija się wraz z nim. Dobrze zatem postawić na bezpieczne rozwiązanie, które wytrzyma przez lata, zanim zostanie zastąpione modelem wybranym przez już nastoletniego lokatora.

Plisa – podsumowanie

Jest mnóstwo rzeczy, o których należy pamiętać, by uchronić dziecko od potencjalnych niebezpieczeństw. Dzięki temu, że zdecydujesz się na praktyczne i eleganckie zabezpieczenie okna, możesz oszczędzić sobie wiele stresu związanego z ryzykownymi sytuacjami. Praktycznie nieograniczona liczba wzorów, kolorów i materiałów bez problemu pozwala dobrać odpowiedni produkt do potrzeb pokoju dziecięcego. Dzięki dobrze zorganizowanej bezpiecznej przestrzeni Twoja pociecha ma nieograniczone możliwości rozwoju, a także miejsce, w którym może odetchnąć po dniu pełnym przygód. Plisy od sprawdzonych producentów wykonane z wysokiej jakości materiału przez lata mogą spełniać swoją funkcję i pozostawać w dobrej kondycji.

Similar Posts