Porady

Kiedy warto zainwestować w stół rozsuwany?

W jakiej sytuacji stół rozsuwany będzie najlepszym wyborem?

Odpowiednie dobranie stołu do pomieszczenia nie jest łatwe. Stoły rozsuwane pozwalają połączyć w sobie wygodę mniejszych mebli, doskonałych do niewielkich pokojów, z dużą powierzchnią zapewnianą przez większe stoły, sprawdzające się doskonale podczas imprez oraz uroczystych kolacji. Są dzięki temu niezwykle uniwersalne. W tym artykule radzimy, kiedy warto się na nie zdecydować.

Czym cechują się stoły rozsuwane?

Stoły rozsuwane oraz rozkładane wyposażone są w specjalne mechanizmy, które pozwalają w szybki sposób zwiększyć ich powierzchnię. Mogą przyjmować one różną postać: najczęściej są to szyny lub zawiasy, dzięki którym można przesunąć części blatu i odkryć znajdującą się pod nimi resztę stołu. Te dodatkowe elementy, zwane wkładami, mogą mieć różną wielkość. Projektowane są zazwyczaj w taki sposób, aby z jednej strony można było wygodnie schować je w złożonym stole, a z drugiej, aby nie stał się on niestabilny po rozłożeniu. Na rynku można spotkać się z wieloma rozwiązaniami, które podchodzą do tego problemu na różne sposoby: firma JNP Meble Nowak ma na przykład w swojej ofercie stoły, w których rozkłada się również część nóg, zapewniając znacznie większą stabilność.

Kiedy stoły rozsuwane są przydatne?

Istnieje wiele sytuacji, w których zwiększenie powierzchni blatu może okazać się bardzo przydatne. Przykładem mogą być różnego rodzaju święta oraz uroczyste obiady i kolacje: kiedy ma się zamiar zaprosić wielu gości lub ustawić na stole liczne dania, wystarczy go rozłożyć, aby nie było żadnych problemów ze zmieszczeniem wszystkich osób lub naczyń. Rozłożony stół przydaje się również wtedy, gdy ma się zamiar grać na nim w grę planszową lub uczyć się czy pracować wspólnie z rodziną i znajomymi. Z drugiej strony możliwość złożenia stołu, aby zajmował mniej miejsca, może okazać się dużym ułatwieniem podczas sprzątania, ćwiczenia w salonie lub urządzania przyjęcia.

Idealne dla niewielkich pomieszczeń

Jest to doskonały wybór do mniejszych pomieszczeń, w których korzystanie z dużego stołu byłoby bardzo niewygodne. Stoły rozsuwane sprawiają, że na co dzień oszczędza się bardzo dużo miejsca, które zawsze można chwilowo poświęcić, jeśli okoliczności będą wymagały użycia blatu o dużej powierzchni. Dzięki temu można bardzo łatwo dostosować się do różnych sytuacji, bez ryzyka, że zbyt duży stół będzie przeszkadzał w codziennym korzystaniu z pomieszczenia. Co ważne, rozłożenie większości mechanizmów nie wymaga dużego wysiłku, więc poradzą sobie z nim również dzieci oraz osoby starsze.

Similar Posts