Porady

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED?

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED?

Oświetlenie LED zmieniło sposób aranżowania wnętrz. Wygodne i praktyczne taśmy z diodami LED pozwalają tworzyć nawet najbardziej oryginalne projekty. Szeroki wybór kolorów oświetlenia, jakość światła oraz energooszczędnością, sprawiają, że LED wypiera tradycyjne źródła światła. Taśmy LED mogą być montowane jako oświetlenie użytkowe lub dekoracyjne, wszystko zależy od potrzeb oraz od pomysłu inwestora.

Oświetlenie dekoracyjne a użytkowe — czym się różni?

Światło może pełnić różną funkcję w pomieszczeniach, np. taśmy białe LED montuje się często w przejściach, przy podłodze lub na stopniach schodów. W takich sytuacjach wybiera się oświetlenie o mniejszej mocy. Taśmy do takich aranżacji mają zazwyczaj mniej diod. Światło użytkowe, czyli takie, które ma oświetlać pomieszczenia — ma większą moc oraz dużą ilość diod. Taśma LED biała to uniwersalny produkt, który może pomóc w realizacji wielu projektów związanych z aranżacją wnętrz, z tworzeniem dekoracji, ale też w bezpiecznym doświetlaniu różnych elementów infrastruktury.

Czym cechują się taśmy z diodami LED?

Ważną właściwością produktu jest jego elastyczność. Pozwala to tworzyć przy użyciu taśmy LED białej różne projekty. Taśmę z łatwością montuje się pod sufitem, w specjalnych listwach, ale też bezpośrednio przy podłodze. Niewielkie rozmiary taśmy oraz mały ciężar sprawiają, że oświetlenie nie obciąża konstrukcji. Taśma LED biała jest używana również do doświetlania mebli. Zamontowanie jej w szafkach nie tylko poprawia ich funkcjonalność, ale też stanowi ciekawy element dekoracyjny. Wysokiej jakości taśmy są zabezpieczone grubą warstwą silikonu. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo oraz szczelność. Produkt może być stosowany na zewnątrz, np. przy oświetleniu tarasu, ścieżek lub balkonu. Należy też podkreślić możliwy kąt świecenia taśm z diodami LED — wynosi on 120 stopni.

Zalety stosowania oświetlenia LED w domach

Taśma LED biała pozwala dobrze doświetlić wnętrza, ale też jest niezastąpionym produktem w tworzeniu nastrojowych aranżacji. Doskonale sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych oraz minimalistycznych. Kolorowe LEDY montowane są często w pokojach dziecięcych. Ten rodzaj oświetlenia jest bezpieczny, ponieważ diody nie nagrzewają się szybko. Zmiana źródła światła na ledowe pozwala na duże oszczędności. LED to też wyraz troski o środowisko oraz o zrównoważony rozwój, diody służą przez wiele lat, pobierają mało energii. Taśmy z diodami LED są bardzo elastyczne i giętkie, dlatego mogą być stosowane jako oryginalne dekoracje.

Similar Posts