Porady

Łupek – nowoczesne pokrycie elewacji

Łupek – nowoczesne pokrycie elewacji

Sposób wykonania izolacji w naszym budynku ma nie lada znaczenie zarówno ze względu na solidność samej konstrukcji, jak również jej estetykę. W przypadku budownictwa mieszkalnego czy też biurowego, także kwestie estetyczne nie da się ukryć, mają spore znaczenie dla większości osób. W ostatnim czasie na popularności zyskuje łupek, który jest wyborem bardzo ciekawym z uwagi na swoje całkowicie naturalne pochodzenie, a także bezpieczniejsze dla środowiska w porównaniu z innymi, metody wydobycia.

Łupek elewacyjny – właściwości termiczne

Kwestia zapewnienia budynkowi odpowiedniej termiki wielu osobom spędza sen z powiek. W przypadku kamienia naturalnego jakim jest łupek można mieć uzasadnione wątpliwości, ale szybko powinniśmy je rozwiać. Otóż materiał ten stanowi dobrą dodatkową warstwę izolacyjną, a także co jeszcze ważniejsze korzystnie wpływa na eliminowanie tak ważnych mostków termicznych.

Łupek na elewacji – styl i wytrzymałość

Łupek na elewacji będzie się znakomicie komponować z materiałami takimi jak drewno, szkło, metal i wiele innych, również bardzo nowoczesnych surowców. Właśnie dlatego jest tak chętnie wykorzystywany w nowoczesnym budownictwie, ale sięgają po niego również projektanci poszukujący czegoś naturalnego do nieco starszych aranżacji. Sam łupek znacznie prościej montuje się na elewacjach budynków, aniżeli na dachu. Zużycie łupka w takim montażu jest również nieco mniejsze niż w przypadku wykorzystania go na dach z racji mniejszego koniecznego zakładu w jego mocowaniu. Zwrócić również musimy uwagę przede wszystkim na właściwości mechaniczne płyt z tego surowca. Elewacja pokryta łupkiem jest niezwykle odporna na wiele czynników mechanicznych, a także absolutnie niewrażliwa chociażby na czynniki pogodowe, które występują w naszym kraju.

Kup łupek u sprawdzonego dostawcy – spory wybór

Rzec można, że łupek niejedno ma inne i niejeden kolor czy też fakturę. Właśnie dlatego materiał ten znajduje tak szerokie zastosowanie. Może być wykorzystywany chociażby na dachy, ale to przede wszystkim na elewacjach jest tak chętnie wybierany z racji swojego niesamowicie designerskiego stylu. W zasadzie w pojedynkę jest w stanie odmienić dane miejsce i sprawić, że będzie się ono prezentowało naprawdę olśniewająco. To elewacje i fasady klasy Premium. Łupek dachowy w PIZARRAS POLSKA to spory wybór formatów kamienia, a także kolorystki i kształtów oraz w razie konieczności również realizacja zamówień mniej typowych. To także gwarancja uzyskania łupka najwyższej jakości, wydobywanego w sposób jak najmniej obciążający środowisko naturalne.

 

Similar Posts