Porady

Remont lub przebudowa domu – kto może się zająć wywozem gruzu w Warszawie?

Remont lub przebudowa domu - kto może się zająć wywozem gruzu w Warszawie?

Remont generalny mieszkania lub przebudowa domu to najczęściej drobiazgowo planowany, ekscytujący projekt, na którego efekty wszyscy czekają z niecierpliwością. Zanim jednak będzie można się cieszyć bez przeszkód nową, odświeżoną przestrzenią, pozostaje jeszcze jedna przeszkoda – ogromna ilość odpadów budowlanych.

Gdzie powinien trafić gruz po remoncie?

Mieszkańcy Warszawy i okolicznych miejscowości nie zawsze wiedzą, jak legalnie i szybko uporać się z tym problemem. Gruz, pozostałości po malowaniu czy flizowaniu, a także rozmaite chemikalia, używane w budownictwie, stanowią zgodnie z prawem specyficzny rodzaj odpadów. Niestety, nie wszyscy właściciele mieszkań zdobyli na ten temat potrzebne informacje, czego rezultatem bywają zaśmiecające miasto worki z gruzem czy pojemniki po farbach. 

Taka praktyka stwarza oczywiście ryzyko otrzymania mandatu, który tylko z pozoru wydaje się niezasłużony. Odpady specjalne nie zostały wydzielone jako osobna kategoria, by utrudnić życie mieszkańcom miasta, ale by zabezpieczyć wspólną przestrzeń przed potencjalnymi wypadkami czy skażeniem lokalnych ekosystemów. Warto o tym pamiętać, zanim „dla wygody” lekkomyślnie wyniesiemy torbę z gruzem do pobliskiego śmietnika.

Śmieci tego typu zbyt często trafiają do osiedlowych śmietników, gdzie miesiącami czekają na wywiezienie – standardowe ciężarówki MPO nie mają możliwości, by je zabrać. W tym czasie wiatr rozwiewa po okolicy osadzony na nich toksyczny pył i związki chemiczne, które dołączają do składników smogu miejskiego, oddziałując negatywnie na zdrowie mieszkańców. Dlatego też Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa podkreśla, że wszystkie odpady tego rodzaju powinny trafić do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 

Kontenery – praktyczne i wygodne rozwiązanie

Co jednak należy zrobić, jeśli brakuje nam możliwości transportu pozostałości po remoncie? W takiej sytuacji najlepiej nawiązać współpracę z firmą, która podstawi pod remontowany obiekt kontener o potrzebnej pojemności. Na całe szczęście, ogromny popyt na takie usługi został w porę zauważony przez przedsiębiorstwa dysponujące parkami maszynowymi i pojemnikami. Wypożyczenie kontenera to niedroga, łatwa w przeprowadzeniu procedura, dzięki której odpady zostaną usunięte w sposób korzystny dla środowiska i urody otoczenia.

Dzięki nieskomplikowanemu procesowi zamawiania oraz elastyczności firm wypożyczających kontenery wywóz gruzu w Warszawie przestał stanowić już sprawę spędzającą sen z powiek osobom remontującym mieszkania. Obecnie na terenie Warszawy możemy z łatwością skorzystać z możliwości wypożyczenia dowolnej wielkości pojemnika, a firmy z doświadczeniem, które się tym zajmują (jak choćby firma Klin), są w stanie pomóc swoim klientom w całym procesie usuwania odpadów. Dobre firmy tego rodzaju nie kierują swojej oferty wyłącznie do klientów biznesowych – potrzeby osób prywatnych są dla nich sprawą równie wielkiej wagi. 

Kontener na gruz i odpady może zostać podstawiony po zakończeniu całości prac, a pracownicy firmy zajmą się załadunkiem i wywozem odpadów. Można go także wypożyczyć na okres trwania remontu, umawiając się z firmą na konkretny termin odbioru gruzu. Mieszkańcy, którzy nie mają pewności, jaki rozmiar kontenera będzie odpowiedni, otrzymają potrzebne porady za pośrednictwem infolinii, a sama usługa może być zamawiana zarówno z wyprzedzeniem, jak i w trybie przyspieszony. To ostatnie rozwiązanie przydaje się szczególnie w sytuacjach, gdy w toku remontu powstała konieczność wykonania prac dodatkowych, nieprzewidzianych wcześniejszym planem.

Similar Posts