Porady

Garaże blaszane zalety i wady

Garaże blaszane zalety i wady

Dbanie o posiadany samochód ma swoje różne aspekty. Jednym z nich jest oczywiście stałe doglądanie stanu technicznego auta, pilnowanie terminowości wymiany płynów eksploatacyjnych i reagowanie na wszelkie pojawiające się symptomy przyszłych usterek i awarii. Ale o auto można zadbać w jeszcze jeden sposób – zapewniając dla niego odpowiednie miejsce przechowywania.

Najbezpieczniej pod dachem

Powszechnym sposobem garażowania aut Polaków jest… brak garażowania. Pozostawianie auta 'pod chmurką’ to wciąż jeden z popularniejszych sposobów jego parkowania. Ma to swoje niewątpliwe zalety, bowiem nie trzeba się męczyć z codziennym otwieraniem i zamykaniem drzwi garażowych. W dłuższej perspektywie przekłada się jednakże na szybszą degradację karoserii i pojawianie się ognisk korozji.

Z tego też powodu warto zastanowić się nad zapewnieniem dla swoich czterech kółek odpowiedniego miejsca. Najlepiej zaś takiego, w którym będzie osłonięte od warunków zewnętrznych. Budowa wolnostojącego budynku garażowego w dzisiejszych czasach oznacza mnóstwo formalności do załatwienia, z pozwoleniem na budowę włącznie. No chyba, że sięgnie się po rozwiązanie prostsze, a nie mniej użyteczne, jakim jest garaż blaszany.

Lekko i pewnie

Każdy producent garaży blaszanych daje bardzo dużą gwarancję na swój produkt, który zazwyczaj wykonywany jest z blachy ocynkowanej. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet. Ustawienie garażu jest zwolnione z obowiązków administracyjnych, związanych z prawem budowlanym. Pozwala na zabezpieczenie auta przed warunkami atmosferycznymi, a przy tym jest wykonywane bardzo szybko.

Na rynku możemy znaleźć wiele różnych wariantów garaży, uwzględniając zarówno ich konstrukcję, jak i materiał, z jakiego są wykonane. Do wyboru są garaże blaszane, drewniane i murowane. W tym artykule poznamy wady garaży blaszanych.

Nie tylko zalety – jak każdy produkt, również garaże z blachy posiadają swoje minusy, dlatego warto się z nimi zapozanć zanim zdecydujemy się na zaku

Garaże blaszane nie są zbyt stabilne z racji tego, że nie stawia się ich na solidnych fundamentach. Z tego też powodu, jeśli przez naszą posesję przejdzie potężna nawałnica, garaż może zostać poważnie uszkodzony. Garaż ten nie jest synonimem bezpieczeństwa, wręcz przeciwnie. Niewielka grubość blachy nie stanowi żadnego problemu dla przeciętnego włamywacza i złodzieja. Jeśli więc zdecydujemy się postawić taką konstrukcję, warto pamiętać o tym, by nie przechowywać w garażu żadnych cennych przedmiotów, w tym drogiego samochodu.

Zobacz: https://www.maritom.pl/

 

Similar Posts