Porady

Mieszkanie od dewelopera – jak wykończyć?

Mieszkanie od dewelopera - jak wykończyć?

Zakup nieruchomości z rynku pierwotnego ma mnóstwo zalet. Jedną z nich jest możliwość dowolnej aranżacji lokalu i jego urządzenie według własnych upodobań. Wykończenie mieszkania wiąże się jednak zarówno z dodatkowymi kosztami, jak i koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu. Jak wykończyć mieszkanie od dewelopera szybko i sprawnie? Podpowiadamy.

Od czego najlepiej byłoby zacząć?

Mieszkania, jakie budują deweloperzy w Pile cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Oferta z rynku pierwotnego jest tu bogata i różnorodna, co dodatkowo zachęca do zakupu właśnie takiej nieruchomości. Mieszkanie od dewelopera trzeba jednak samemu wykończyć. Zazwyczaj to, co zastajemy w takim lokalu to puste ściany. Stan deweloperski obejmuje bowiem jedynie położenie tynków, wykonanie wylewki podłogowej, przygotowanie instalacji oraz montaż stolarki okiennej i grzejników. Niekiedy deweloperzy przygotowują jeszcze ściany do malowania, a nawet pokrywają je jedną warstwą białej farby. Zanim zdecydujemy się na zakup mieszkania, warto więc upewnić się, co dokładnie będzie obejmował stan deweloperski, żebyśmy wiedzieli czego się spodziewać.

Od czego najlepiej zacząć prace wykończeniowe? Bez względu na to, jakie mamy fundusze, warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz. To osoba, która nie tylko zaplanuje jak funkcjonalnie urządzić wnętrze, ale również podpowie gdzie najtaniej kupić materiały, które będą miały przy tym dobrą jakość. Chociaż usługi projektowania wnętrz są dość kosztowne, inwestycja na pewno się zwróci. Zwłaszcza, jeśli nie mamy doświadczenia w aranżacji wnętrza, nie jesteśmy przekonani, jak finalnie ma wyglądać nasze M a lokal ma niefunkcjonalny układ pomieszczeń. Wówczas pomoc architekta może okazać się niezbędna.

Co dalej?

Deweloperzy w Pile mają w swojej ofercie mieszkania posiadające funkcjonalny układ pomieszczeń. To sprawia, że nawet jeśli zdecydujemy się na zakup nieruchomości o niewielkim metrażu, możemy urządzić je tak, aby było ergonomiczne. Jeśli będziemy już dysponowali przygotowanym projektem, pora na właściwe prace wykończeniowe. Jeśli zależy nam na tym, żeby doprowadzenie mieszkania do stanu pod klucz nie kosztowało fortuny, niektóre z prac możemy wykonać samodzielnie. Mowa przede wszystkim o malowaniu ścian, montażu punktów oświetleniowych, a także składaniu i montowaniu mebli.

Jakie prace lepiej powierzyć ekipie remontowo-budowlanej? Na pewno będzie to wykonywanie pozostałych przyłączeń, a także kładzenie płytek czy paneli na ścianach i podłogach. To musi zostać wykonane jak najlepiej, żeby później nie było problemu chociażby z ustawieniem w poziomie mebli. Jeśli lubimy majsterkowanie, możemy pokusić się o samodzielne położenie paneli. Sami możemy też zamontować listwy przypodłogowe. Jeśli chodzi o montaż mebli, z tym warto poczekać do samego końca, aż zakończą się wszystkie prace. Oczywiście w pierwszej kolejności warto od A do Z wykończyć kuchnię i łazienkę tak, żeby można było już z nich korzystać. Poza tym, jeśli nie starczy nam funduszy, resztę pomieszczeń można urządzić nieco później.

Similar Posts