Porady

Dobry projekt wnętrza – urządź swój dom

Dobry projekt wnętrza – urządź swój dom

Dobrze urządzone mieszkanie sprzyja wypoczynkowi, pozwala na zrelaksowanie się i nabranie sił do codziennej, wytężonej pracy.

Z kolei w źle urządzonym wnętrzu będziemy czuli się nieswojo, zmęczeni, wypoczynek nie będzie stał na tak wysokim poziomie, a my szybko stracimy energię. Dodatkowo może pojawiać się irytacja nieznanego pochodzenia. Mało kiedy zdajemy sobie sprawę, że przez to w jaki sposób urządzimy nasze otoczenie, możemy odczuwać nawet złość i frustrację w niektórych pomieszczeniach.

Jakie style dziś dominują?

Zdecydowanie trend dominujący to wnętrza minimalistyczne, nowoczesne, które cechują się przede wszystkim ograniczeniem liczby przedmiotów, w tym również mebli do absolutnego minimum. W tym stylu czekają na nas również takie materiały jak metal i szkło, a także wykończenia, które muszą być przede wszystkim funkcjonalne i spełniać wszystkie rygory użyteczności. Często nowoczesne domy są również stylizowane w kierunku ekologicznym, gdzie rezygnuje się z wielu surowców, które nie są eko.

Spójne wnętrze mieszkania – dlaczego warto?

Sam styl pomieszczeń, na który się zdecydujemy nie jest jednak najważniejszy. Decydujące o tym czy w danym miejscu spędzimy miłe chwile czy pomieszczenia będą nas stresowały, będzie to, czy styl, na który się zdecydowaliśmy jest spójny. Odpowiednia gra kolorów, światła, dobrane w jednej konwencji przedmioty codziennego użytku sprawiają, że czujemy się spokojniej. Przeciwnie – jeżeli zafundujemy sobie nadmiar chaosu, możemy poczuć się osaczeni przez plątaninę barw i bodźców. Projektowanie wnętrz to zadanie dość skomplikowane, które nie sprowadza się tylko do jednej dziedziny wiedzy, ale wymaga szerokiego spojrzenia na nasze mieszkanie czy też dom, analizę naszych potrzeb i umiejętność poszukiwania sprytnych kompromisów i unikania przy tym zawyżania kosztów wykonania.

Wybierz projektanta dla swojego domu

Dobry projektant będzie w stanie wydobyć z budynku czy też mieszkania absolutne maksimum możliwości, proponując rzeczy, które samodzielnie nigdy by nam nie przyszły do głowy. Osoba taka zwykle cechuje się sporą odwagą w poszukiwaniu rozwiązań i nie skupia się jedynie na sztampowych posunięciach. Gr8design.pl to doświadczeni architekci, którzy w swoim portfolio posiadają niesamowicie ciekawe prace, wykonane zarówno w zwykłych mieszkaniach, domach jednorodzinnych czy apartamentach i loftach. Wykonane przez nich projekty prezentują się wyśmienicie i same w sobie mogą stanowić ciekawą inspirację dla osób poszukujących właśnie stylu swojego mieszkania.

 

 

Similar Posts