Porady

Zastosowania kostki brukowej

Zastosowania kostki brukowej

Kostka brukowa – rodzaje i zastosowanie Kostka brukowa staje się coraz bardziej popularnym materiałem. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie.

Można wykorzystywać ją do aranżacji niewielkich przestrzeni przy prywatnych domach – na przykład na podwórku, podjeździe, ogrodzie czy tarasie jak również przy budowie dużych obiektów typu parkingi, drogi i  chodniki. Do celów przemysłowych wykorzystuje się kostkę o największej wytrzymałości – jej grubość wynosi co najmniej 6 centymetrów. Tego rodzaju kostka wytrzymuje nawet ruch generowany przez ciężkie pojazdy, jest także bardzo wytrzymała na ścieranie i nie ulega zniszczeniu pod wpływem zjawisk atmosferycznych. Znacznie delikatniejsza jest kostka brukowa zwana również ogrodową – przeznaczona jest z założenia dla ruchu pieszego, jedynie kostka wykorzystywana przy budowie podjazdów musi charakteryzować się większą wytrzymałością.

Gdzie można kupić dobrą kostkę brukową?

Jednym z najbardziej cenionych producentów kostki brukowej jest firma Libet. W jej produkty można zaopatrzyć się w gardenpartner.pl – firmie wyspecjalizowanej przede wszystkim w aranżacji przestrzeni wokół domu i ogrodów. Gardnerpartner.pl jest nie tylko dystrybutorem kostki brukowej i innych materiałów budowlanych i dekoracyjnych, ale również świadczy usługi projektowe i wykonawcze w tym zakresie. Na stronie gardenpartner.pl można obejrzeć obszerną galerię  inspirujących zdjęć zrealizowanych projektów. W każdym punkcie sprzedaży gardenpartner.pl każdy potencjalny klient może liczyć na profesjonalną i w pełni bezpłatną konsultację. Firma współpracuje również z zewnętrznymi projektantami zieleni i ogrodów oraz z wypróbowanymi wykonawcami.

Jakie zalety posiada kostka brukowa?

Kostka brukowa dobrej jakości jest bardzo wytrzymałym materiałem. Charakteryzuje się wysoką odpornością na deszcz i mróz, a długoletnia eksploatacja nie wpływa również na jej wygląd. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych, co pozwala na tworzenie z niej ciekawych i dekoracyjnych kompozycji. Jest niezastąpiona w aranżacji przydomowych ogrodów. Doskonałym przykładem zastosowania kostki brukowej na szeroką skalę są miasta Toruń, Bydgoszcz i Włocławek, gdzie wykonane z kostki brukowej kolorowe pasaże i chodniki stały się prawdziwą ozdobą. Każdy kto myśli o inspirującej kompozycji przy swoim domu i ogrodzie powinien zapoznać się z witryną gardenpartner.pl, gdzie oprócz przykładów wykorzystania kostki brukowej znajdzie również szereg innych materiałów niezbędnych przy aranżacji najbliższego otoczenia domu.

Similar Posts