Porady

Dlaczego warto zamontować markizy na taras?

Dlaczego warto zamontować markizy na taras?

Dlaczego warto zamontować markizy na taras lub balkon? Czym w ogóle jest markiza? Jakie są jej rodzaje? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

  1. Co to jest markiza?
  2. Czy warto wybrać markizę jako zadaszenie tarasu?
  3. Jakie są rodzaje takiego zadaszenia tarasu? 

Markizy tarasowe czy balkonowe cieszą się sporą popularnością ze względu na stosunkowo niską cenę w porównaniu z innymi zadaszeniami oraz licznymi zaletami. Są doskonałą alternatywą dla stałych, klasycznych zadaszeń. Dlaczego warto zamontować markizę? Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszej treści. 

Co to jest markiza?

Interesują Cię markizy na taras lub balkon? Zanim odpowiemy na pytanie, czy warto zamontować markizę, przypomnijmy, czym dokładniej jest to rozwiązanie. Otóż taki rodzaj zadaszenia tarasu to nic innego jak rozkładany materiałowy daszek, który na stabilnej konstrukcji montuje się do ściany. Z reguły daszek ten produkuje się z odpowiedniej poliestrowej tkaniny, którą dodatkowo zabezpiecza się impregnatem. Dzięki temu markiza ma zapewniają skuteczną ochronę przed przemakaniem. 

Taką markizę można zamontować nie tylko nad tarasem czy balkonem, ale również nad oknami. Dlaczego warto zdecydować się na markizę? Przede wszystkim dlatego, że gwarantuje ona skuteczną ochronę przed deszczem i oczywiście słońcem. Dodatkowo z tego względu, że aktualnie na rynku można znaleźć markizy w wielu kolorach i wzorach, może pełnić również funkcję dekoracyjną. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor czy wzór do elewacji całego budynku lub zdecydować się na taką markizę, która będzie nieco się wyróżniać i tym samym stanowić swego rodzaju kontrast z całością. To na pewno doda Twojemu domowi lub balkonowi oryginalnego charakteru.

Czy warto wybrać markizę jako zadaszenie tarasu?

Zastanawiasz się, czy warto wybrać markizę jako zadaszenie tarasu? Otóż tak! Markiza ma wiele zalet, a do najważniejszych zalicza się oczywiście ochronę przed słońcem czy deszczem. Dzięki takiemu rodzajowi zadaszenia tarasu lub balkonu możesz stworzyć doskonałą przestrzeń, którą wykorzystasz do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Kolejną zaletą jest również fakt, że markiza jest w stanie zabezpieczyć pomieszczenie znajdujące się przy tarasie przed nagrzewaniem się w upalne dni. Materiał markizy skutecznie odbija promienie. Do plusów zalicza się także to, że taką markizę można rozłożyć lub złożyć w każdej chwili. A zatem, kiedy dzień jest bardziej pochmurny, tego rodzaju zadaszenie tarasu czy balkonu nie musi blokować dostępu światła.

Jakie są rodzaje takiego zadaszenia tarasu?

Jakie rodzaje markizów można znaleźć na rynku? Wyróżnia się markizy kasetowe, otwarte i półkasetowe. Markiza kasetowa ma – jak sama nazwa wskazuje – kasetę, do której zwija się poszycie. Jest to rozwiązanie najdroższa, ale doskonałe dla tych osób, którym zależy na możliwości chronienia materiału przed różnego rodzaju czynnikami atmosferycznymi. Przy markizach półkasetowych dodatkowo montuje się daszek aluminiowy. Jego zadaniem jest chronienie markizy przed ewentualnymi uszkodzeniami. Najtańszą opcją jest oczywiście markiza otwarta – czyli produkt pozbawiony kasety. Cały mechanizm wraz z poszyciem po zwinięciu jest widoczny i z tego właśnie powodu poleca się ten rodzaj markizy montować w osłoniętym miejscu – na przykład pod balkonem czy daszkiem.

Zadaszenie pozwoli uzyskać świetny efekt, szczególnie jeżeli taras znajduje się od strony najbardziej nasłonecznionej. Zwijane zadaszenie tarasu jest nie tylko skuteczne, ale też tanie. Jest to lepszy wybór niż szklane zadaszenie tarasu lub stałe zadaszenie tarasu, zwłaszcza że markizę zawsze można w razie potrzeby złożyć. Dzięki temu będzie zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Montują całość do ściany budynku klient zyskuje pewność, że zadaszenia tarasowe posłużą mu przez długi czas, szczególnie że producent gwarantuje trwałą konstrukcję. Więcej informacji na temat tego, jakie pokrycie dachu wykorzystano w przypadku tarasu, można znaleźć na stronie dostawcy oferującego pergole tarasowe. Dzięki zróżnicowanej ofercie pokrycie dachowe można dobrać do ściany domu.

Similar Posts