Porady

Nowoczesne lampy do salonu – jakie wybrać?

Nowoczesne lampy do salonu – jakie wybrać?

Oświetlenie odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz. Odpowiednie nakierowanie światła o określonej barwie tworzy nastrój oraz pozwala wydzielić strefy w przestronnych wnętrzach. Lampy często są niedocenianym elementem aranżacji, jednak warto poświęcić trochę czasu na ich wybór, żeby stworzyć przestrzeń modną i komfortową.

Lampy wiszące

W żadnym salonie nie powinno zabraknąć wiszącego żyrandola, który będzie pełnił funkcję głównego źródła światła. Rozświetla on całe pomieszczenie, a dodatkowo podnosi wartość estetyczną wnętrza, stanowiąc jego dekorację. Jako przykład można podać żyrandole Zuma Line, które zaprojektowane są w sposób niezwykle dekoracyjny. W nowoczesnym salonie sprawdzi się model formie kryształowych tub z lampami LED lub pojedynczy żyrandol w stylu minimalistycznym, subtelnie zdobiony połyskującymi dodatkami. Oświetlenie Zuma Line charakteryzuje się dużą różnorodnością, dlatego w kolekcji można również znaleźć lampy w stylu industrialnym lub bogato zdobione żyrandole w stylu glamour.

Lampy stojące

Żyrandol, mimo że stanowi główne źródło światła, nie jest w stanie samodzielnie oświetlić całego pomieszczenia. Szczególnie w salonie o dużym metrażu, warto zadać o dodatkowe oświetlenie, dzięki któremu można podzielić wnętrze na strefy. Lampy Zuma Line w tym przypadku również mają dużo do zaoferowania. Można je dobrać, aby pasowały do żyrandola lub były utrzymanie w nieco innym stylu. Dzięki temu można w salonie wyznaczyć strefę wypoczynkową i jadalnianą, poprzez zastosowanie oświetlenia Zuma Line w różniących się od siebie modelach.

Nowoczesne kinkiety Zuma Line

Ten typ oświetlenia jest szczególnie charakterystyczny dla nowoczesnych wnętrz. Trudno oczekiwać, żeby kinkiet był wystarczający do oświetlenia wnętrza, jednak za pomocą delikatnego światła może stworzyć w nim nastrój. Lampy Zuma Line do montażu na ścianie mają dużą wartość estetyczną, dlatego mogą zastąpić dekoracje ścienne. Dostępne są w formie geometrycznych brył lub awangardowych form wzbogaconych o mieniące się kryształki. 

O czym pamiętać wybierając lampy?

Przed zakupem oświetlenia, należy przede wszystkim sprawdzić rozmieszczenie kontaktów w salonie. Nie zawsze będzie możliwość podłączenia lampy w wybranej części pomieszczenia, a doprowadzenie tam przedłużacza, może niekorzystnie wpłynąć na estetykę wnętrza. Nie można również przesadzać z różnorodnością, aby wnętrze nie wyglądała tandetnie i chaotycznie. W ofercie Zuma Line dostępne są lampy w tym samym stylu, dzięki czemu można zdecydować się na jednolitą kolekcję oświetlenia wiszącego, podłogowego i ściennego. 

Similar Posts