Porady

Czy warto zainwestować w parkiety drewniane?

Popularność drewnianych podłóg to niewątpliwie jeden z tych trendów, który chyba nigdy nie zejdzie z piedestału. Coraz więcej osób decyduje się na montaż drewnianej podłogi również w takich pomieszczeniach, które do tej pory kojarzone były głównie z płytkami (np. w łazience czy w kuchni). Cóż, podłogę wybiera się na lata, dlatego też jej rodzaj warto dobrze przemyśleć. Okazuje się, że większość z nas stawia na naturalne, piękne parkiety drewniane. Czym charakteryzuje się takie rozwiązanie?

Popularność na parkiety drewniane – w czym tkwi sekret?

Budowa domu czy też kapitalny remont to czas, w którym musimy przemyśleć każdy krok i element wyposażenia wnętrza. Nie podlega wątpliwości, że podłoga stanowi główny aspekt estetyczny każdego pomieszczenia. Jej wybór musi więc być dobrze przemyślany! Warto także pamiętać, że wybór materiału, z którego zostanie wykonana, ma wpływ na jej funkcjonalność, estetykę i przede wszystkim trwałość.

Coraz częściej decydujemy się na parkiety drewniane. To połączenie pięknej, naturalnej estetyki drewna oraz wyjątkowej trwałości na długie lata. Stawiając na wysokiej jakości produkty oraz dobrej klasy drewno, możemy mieć pewność, że podłoga wytrzyma bardzo wiele. Co więcej, parkiety drewniane oferowane przez Budnik pasują do każdego wnętrza i świetnie komponują się zarówno w stylu rustykalnym, jak i nowoczesnym.

Naturalny wygląd oraz doskonała izolacja

Podłoga wykonana z drewna charakteryzuje się przede wszystkim pięknym, naturalnym wyglądem. Ogromnym atutem profesjonalnie wykonanych parkietów drewnianych jest fakt, że przedstawiają one majestatyczną naturę drewna. Uwidocznienie estetycznych słojów oraz naturalnej barwy zależnie od gatunku daje nietuzinkowy efekt wizualny. Takie podłogi zachwycają swoim pięknem.

To jednak nie wszystko, ponieważ parkiety drewniane to także doskonała izolacja termiczna i akustyczna. Podłogi wykonane z naturalnego drewna są wygodne i ciepłe. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na ich montaż również w kuchniach czy łazienkach. Odpowiednie dobranie gatunku drewna oraz profesjonalne wykonanie parkietu pozwala na wykorzystanie tego rodzaju podłogi również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Chodzenie po takiej podłodze jest znacznie przyjemniejsze, niż stąpanie bosą stopą po chłodnych płytkach czy laminacie.

Niezawodna trwałość i gwarancja jakości na lata

Parkiety drewniane mają to do siebie, że wykonywane są z wysokiej jakości drewna. Drewno samo w sobie jest materiałem bardzo twardym i wytrzymałym. Dzięki temu parkiety drewniane są wręcz nie do zdarcia. Nawet jeśli po kilkudziesięciu latach stracą swój blask, wystarczy jedynie ich renowacja, aby znów wyglądały jak świeżo położone!

Profesjonalnie wykonany parkiet drewniany gwarantuje trwałość nawet do 30 lat! Jeśli odpowiednio zabezpieczy się drewno, można także stosować to rozwiązanie na zewnątrz np. na tarasach. Tego typu podłogi łatwo jest czyścić, a także konserwować, co przekłada się na świetną inwestycję gwarantującą 100% zadowolenia na długie lata!

Similar Posts