Porady

Zaaranżuj własny dom na swoich zasadach!

Zaaranżuj własny dom na swoich zasadach!

Mamy dla Ciebie wskazówki, które uczynią Twój dom prawdziwą oazą i miejscem odpoczynku. Przed Tobą wyzwanie urządzenia nowego mieszkania lub domu? To zarazem ekscytująca, jak i stresująca wizja. Nawet jeśli planujesz zatrudnić architekta lub dekoratora wnętrz, warto pomyśleć o tym co lubisz i jakie wnętrze będzie spełnieniem Twoich marzeń.

Wybierz swój styl – segmenty pokojowe, kolory ścian, dekoracje i dodatki

Dom lub mieszkanie powinno być kontynuacją Twojego stylu życia oraz estetyki. Jeśli nie wiesz jaki klimat wnętrza lubisz, stwórz folder na pulpicie w komputerze oraz w telefonie i wrzucaj do niego zdjęcia pomieszczeń, które skradły Twoje serce. Szukaj inspiracji w różnych źródłach. Po jakimś czasie nazbiera się ich duża kolekcja, która powinna pokazać Ci, jaki styl do Ciebie pasuje. Spróbuj sobie wyobrazić życie w domu o takim klimacie. Czy możesz się tam skoncentrować, odpocząć, a także spędzić wolny czas? Jak się czujesz? Jeśli wnętrze budzi Twoją ekscytację i przyjemny dreszcz na myśl o takim stylu, masz odpowiedź!

Następnym krokiem jest dobranie odpowiednich mebli. Warto zdecydować się na gotowe segmenty pokojowe – zobacz. To niesamowite ułatwienie, oszczędność czasu oraz pewność, że Twoje wnętrze pozostanie spójne. Z powodzeniem możesz wybrać taki segment pokojowy, który będzie pięknie współgrał z całą koncepcją. Projektanci wciąż wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i tworzą różnorodne kolekcje: nowoczesne, minimalistyczne, ale również rustykalne lub czerpiące inspiracje z odmiennych krajów lub kultur.

Przyszedł czas na kolor ścian. Razem z domownikami ustal ulubioną kolorystykę, ale trzymajcie się maksymalnie 4 bazowych kolorów, które będą współgrały z meblami i ogólną wizją wnętrza. Jeśli decydujesz się na jakiś mocny kolor, nie maluj nim całego wnętrza. W dłuższej perspektywie przebywanie w takim miejscu zamiast dodawać energii może powodować zmęczenie.

Dobieranie dekoracji i dodatków to sama przyjemność. Należy jednak wykazać się tu rozsądkiem i umiarem. Dobrze zaprojektowane wnętrze, tworzy spójną całość i ma się wrażenie, że nic nie znalazło się w nim przypadkowo. Zastanów się czy stawiasz na plakaty czy obrazy, o jakim typie poduszek ozdobnych marzysz? Warto postawić na coś wyjątkowego, co może pochłonąć większość Twojego budżetu, zamiast wydać przeznaczoną kwotę na dużo nieprzemyślanych dodatków, które zostały kupione pod wpływem chwili. Przeczytaj również o zasadach, które są charakterystyczne dla danego stylu.

Dekoracja wnętrz – wybrane style

– Styl skandynawski: charakteryzuje się silnym związkiem z naturą, minimalizmem i prostotą formy. Dominuje drewno, jasny kolor ścian i funkcjonalne meble.
– Styl glamour: powierzchnia podłóg i ścian jest często błyszcząca, kolory ciemne i nasycone, a oświetlenie efektowne i eleganckie.
– Styl rustykalny: paleta barw nie jest szeroka, dominują drewniane meble o naturalnym kolorze, a także dekoracje związane z rzemiosłem np. ceramika, wyszywane tkaniny.

Aranżacja Twojego domu może być naprawdę wspaniałą przygodą, jeśli przemyślisz parę czynników związanych z gustem, stylem bycia i charakterystyką życia rodziny. Życzymy samych pięknych wnętrz!

źródło zdjęcia: freepik.com

Similar Posts