Porady

Szkolenia BHP online – czy warto?

Szkolenia BHP online - czy warto?

Zgodnie z obowiązującą literą prawa, pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom higieniczne i przede wszystkim bezpieczne warunki pracy. Nie istnieje możliwość dopuszczenia osoby do pracy, bez odpowiednich kwalifikacji czy umiejętności oraz wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracodawca musi więc przeszkolić pracowników w zakresie zasad BHP zanim przystąpią do wykonywania swoich obowiązków, a w późniejszym zadbać o szkolenia okresowe z ich udziałem.

Szkolenia BHP online
Umowa definiuje obowiązki pracownika, na danym stanowisku. Przed przystąpieniem do wykonywania należytej pracy, powinien jednak odbyć szkolenie z zakresu BHP. Pewne stanowiska, wymuszają wręcz konieczność uczestnictwa w takiej praktyce, ze względu na regulacje prawne. Nie zawsze jest jednak sposobność, aby takie szkolenie odbyło się stacjonarnie. Korzystną opcją jest tu wybranie szkolenia bhp online. Umożliwiając takie rozwiązanie, pracownicy będą mogli skorzystać z internetowej wersji nauczania, co jest bardzo wygodne i komfortowe, gdyż wszystko odbywa się za pomocą komputera.

E-learning bhp stworzony przez specjalistów
Szkolenia online opracowane przez profesjonalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu szkoleń stacjonarnych, dla których konsultacje bhp i doradztwo bhp to chleb powszedni. Szkolenia te, zgodne są z rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r, co określa ich wysoki poziom merytoryczny.
Przekazywane informację stanowią podstawową wiedzę, która powinien nabyć każdy pracownik, przed rozpoczęciem wykonywania swoich obowiązków. Dzięki takiemu szkoleniu, można uniknąć wielu nieprzyjemnych wypadków w pracy, oraz uniknąć kontuzji, spowodowanych np. złą postawą podczas dźwigania ciężkich przedmiotów.

Koniec z nudnymi kursami
Kurs online, w realiach dzisiejszego świata, powinien być prowadzony w sposób zrozumiały ale również w zabawnej formie. Język powinien być przyjazny, a przedstawienie zasad – jasne i przejrzyste. Tak jest w większości nowoczesnych kursów bhp, z których dowiemy się również co to jest ocena ryzyka zawodowego oraz jak wygląda karta ryzyka zawodowego.
Poza tym szkolenie powinno odbywać się przy pomocy aktywizujących elementów, które zachęcać będą do interakcji. Nie ma wtedy mowy o nudzie, a informację są o wiele szybciej przyswajane.

Szkolenie BHP online 24/7
Niewątpliwą zaletą tego typu kursów jest to, że można je wykonać w dogodnym czasie dla pracownika. Może on zobaczyć jak wyglądają wzory dokumentów bhp, higiena pracy i jak należy zachowywać się w poszczególnych sytuacjach, kiedy tylko zechce. Przy kawie, laptopie bądź na tablecie o dowolnej porze w pełnym skupieniu

 

undefined

Similar Posts