Profesjonalna dezynsekcja to jedyny skuteczny sposób walki z owadami uznanymi za szkodniki. Wykorzystanie odpowiednich środków chemicznych pozwala na całkowite usunięcie zarówno larw, jak i owadów w dorosłej postaci. Wyjaśniamy, na czym polega proces dezynsekcji, jak wygląda i kiedy się go wykonuje.
Kiedy zaleca się przeprowadzenie dezynsekcji?
Dezynsekcja to proces tępienia szkodników w postaci larw oraz dorosłych osobników owadów latających i biegających. Do profesjonalnej dezynsekcji stosuje się specjalne, dopasowane środki chemiczne, które skutecznie zabijają szkodniki. Dezynsekcję zaleca się w przypadku: prusaków, karaluchów, wszy, pcheł, pluskiew, komarów, kleszczy, much, czy rybików cukrowych.
Dezynsekcja jest bardzo często mylona z dezynfekcją, która jest procesem chemicznego usuwania bakterii i drobnoustrojów. Co istotne, dezynfekcja w przypadku insektów niewiele zdziała, za to dezynsekcja pomoże nam skutecznie pozbyć się problemu. Warto przy tym pamiętać, że dezynsekcji nie można przeprowadzać samodzielnie — należy zdecydować się na usługi profesjonalnej firmy posiadającej dostęp do odpowiedniego sprzętu i środków chemicznych.
Więcej informacji na temat procesu dezynsekcji podano na stronie: https://insektpol.pl/dezynsekcja-warszawa/.
Jak wygląda prawidłowo przeprowadzona dezynsekcja?
Wykorzystywanie środków chemicznych to jedyny sposób na szkodniki, które w większości są całkowicie odporne na naturalne środki odstraszające. Prawidłowo przeprowadzona dezynsekcja pozwala na pozbycie się szkodników w kilka godzin. Jak wygląda cały proces? W pomieszczeniach zajętych przez owady rozprowadza się chemiczny środek owadobójczy. Eksperci od dezynsekcji mają na sobie odzież ochronną, natomiast osoby postronne muszą opuścić pomieszczenie, w którym przeprowadza się dezynsekcję.
Rozprowadzanie środków chemicznych metodą żelową lub opryskową jest stosunkowo krótkie i trwa około godziny. Kolejne kilka godzin przeznacza się na wietrzenie pomieszczeń. Dzięki temu mieszkańcy lub pracownicy mogą bezpiecznie wrócić do budynku.
Należy podkreślić, że prawidłowo przeprowadzona dezynsekcja jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Co więcej, proces dezynsekcji nie pozostawia śladów na ścianach, meblach i pozostałych przedmiotach obecnych w pomieszczeniach.
Dezynsekcja Warszawa — koszt profesjonalnego usuwania szkodników
Koszt dezynsekcji w Warszawie może różnić się w zależności od wielkości pomieszczeń oraz zastosowanych środków chemicznych. Na koszt wpływa także wybór metody usuwania szkodników. Dezynsekcja opryskowa jest droższa: cena zazwyczaj mieści się w przedziale od 350 do 850 zł za pomieszczenie do 100 m2. Koszt metody żelowej wynosi około 150 zł za pomieszczenie do 100 m2. Dokładny koszt dezynsekcji podaje firma zajmująca się usuwaniem owadów.
Warto podkreślić, że dostępne są także inne metody usuwania szkodników, takie jak ozonowanie, czy zamgławianie. Profesjonalna firma zajmująca się dezynsekcją poleci najskuteczniejszą metodę, dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu możliwe jest skuteczne pozbycie się szkodników z budynków mieszkalnych i gospodarczych.