Porady

Budowa domu. Jak można oszczędzić, zatrudniając architekta?

Budowa domu. Jak można oszczędzić, zatrudniając architekta?

Architekt zajmuje się nie tylko projektowaniem budynków, ale też uzyskaniem pozwolenia na budowę, a nawet zgromadzeniem niezbędnych materiałów budowlanych. Ze względu na wieloletnią obecność w branży i dobre relacje z producentami lub sprzedawcami może wynegocjować dla nas korzystne warunki cenowe w porównaniu z tymi, jakie oferują sklepy i składy budowlane.

Architekt może nadzorować przebieg prac budowlanych oraz ich zgodność z projektem. Dysponuje dużą wiedzą techniczną i znajomością najnowszych technik budowy.

Współpraca z architektem a oszczędności

Nawiązując współpracę z doświadczonym i wykwalifikowanym architektem, zyskujemy możliwość zakupu materiałów budowlanych lub wykończeniowych w korzystnych cenach. Architekci są fachowcami, którzy na ogół mają znajomości w branży materiałów budowlanych i dostają indywidualne oferty cenowe, znacznie niższe niż te sklepowe. Robiąc zakupy samodzielnie, musimy porównywać oferty kilku sklepów, żeby znaleźć te najkorzystniejsze, a ceny możemy zmniejszyć, wykorzystując różnego rodzaju kupony promocyjne. Korzystając z internetowych rabatów, możemy nabyć w niższej cenie np. wełnę URSA lub bloczki z autoklawizowanego betonu komórkowego. Zatrudniając projektanta, zyskujemy osobę, która przejmie od nas ten obowiązek w indywidualnie ustalonym zakresie. Warto też mieć na uwadze fakt, że architekci mają łatwiejszy dostęp do niektórych materiałów, mogą więc zamówić do naszych wnętrz coś, czego nie znajdziemy na własną rękę. Będzie to ważne szczególnie dla osób, które cenią oryginalne i rzadko spotykane rozwiązania w zakresie aranżacji.

Oszczędność czasu i obowiązków

Budowa domu czy remont mieszkania to długotrwałe procesy. Ze względu na brak czasu i liczne obowiązki nie każdy z nas może pozwolić sobie na właściwe nadzorowanie przebiegu prac. Angażując projektanta, oszczędzamy czas, który musielibyśmy poświęcić na dojazd do placu budowy oraz konsultacje z pracownikami. Pozbywamy się też problemu godzin spędzonych w poszukiwaniu materiałów budowlanych i wykończeniowych w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Nasz fachowiec po opracowaniu z nami listy potrzebnych zakupów sam zajmie się ich zgromadzeniem. Będzie też osobą, która załatwi np. formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Dzięki temu, zamiast stać w kolejkach do urzędów, będziemy mogli dopilnować naszych codziennych spraw. 

Architekt może stanowić wsparcie na każdym etapie prac związanych z budową domu. Dzięki niemu nawet nie znając podstaw sztuki budowlanej, możemy uniknąć licznych błędów i pomyłek, a nasze wnętrza będą funkcjonalne i harmonijnie urządzone. Projektanci traktują każde zlecenie indywidualnie i tworzą wnętrza zgodnie z wizją swoich klientów, dopasowane do ich stylu życia oraz potrzeb.

Similar Posts