Porady

Jaka mozaika na podłogę w kuchni połączonej z salonem?

Jaka mozaika na podłogę w kuchni połączonej z salonem?

Wraz z upływem czasu i trendów wnętrzarskich, kuchnia połączona z salonem stanowi coraz częstszy wybór, niż standardowy układ kuchni i salonu jako osobnych pomieszczeń. Jeśli chcemy stworzyć multifunkcjonalne wnętrze, musimy również sprawić, aby było ze sobą spójne. Płynne przejście wnętrz nada lekkości i nie wprowadzi chaosu. Jak dopasować podłogę do tych dwóch równie ważnych pomieszczeń, posiadających zupełnie inne przeznaczenie? Z pomocą może przyjść mozaika podłogowa od Raw Decor. Dlaczego? Już wyjaśniamy!

Funkcjonalne zagranie 

Podstawową zasadą, którą powinniśmy kierować się podczas wyboru podłogi do salonu z kuchnią jest funkcjonalność oraz dopasowanie jej do obu pomieszczeń. Możemy zacząć od określenia stylu wnętrz, po drugie ich charakterów. Następnie zastanówmy się nad swoimi upodobaniami. Weźmy pod uwagę, że kuchnia jest miejscem, w którym przyrządza się posiłki, co oznacza, że nie unikniemy niespodziewanych plam – już mamy ważny argument, dlaczego podłoga musi charakteryzować się łatwością w utrzymaniu. Płytki podłogowe o piątej, najwyższej klasie odporności na plamienie dadzą nam możliwość sprzątania wyłącznie z użyciem ciepłej, bieżącej wody. Daje to ogromne ułatwienie
w trakcie sprzątania. Płytki ceramiczne posiadają kolejną zaletę – można stosować pod nimi ogrzewanie podłogowe. Kuchnia łatwa w czyszczeniu wraz z ciepłą posadzką w salonie daje nam wystarczający argument, dla którego powinniśmy się skusić na wybór mozaiki podłogowej. Dla miłośników marmuru polecamy mozaikę Diamond Marble Matowy, która będzie się prezentować obłędnie i wpasuje się w aktualnie obowiązujące trendy wnętrzarskie. Pozostając w marmurach, możemy skorzystać z geometrycznych wzorów, jakie oferuje nam Heksagon XL Marble Matowy. 

Oczywiście biało-czarne połączenie mozaiki rodem z amerykańskich domów z lat 50. jest tak oczywiste, że nie wypada o nim nie wspomnieć. Taka szachownica sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i eleganckim salonie. Natomiast jednobarwne mozaiki, jak biały, szary lub czarny sprawdzą się w każdym stylu wnętrzarskim, gwarantując ponadczasowość i długowieczność. 

Gdy zapragniemy nadać odrobiny szaleństwa w domu, to wybierzmy jeden model mozaiki tworzący niepowtarzalny wzór. Subtelnie przeplecione kafle w aktualnie modnym azteckim wzorze dadzą satysfakcjonujący i estetyczny efekt wizualny. Mozaika Aztec Vector Blue Mat wprowadzi subtelną harmonię pomiędzy pomieszczeniami. 

Podłogowy miszmasz 

Jeśli pragniemy w niebanalny sposób ukazać przeznaczenie pomieszczeń, to zastosujmy połączenie dwóch różnych materiałów podłogowych. Może to być między innymi mozaika ceramiczna zestawiona z parkietem drewnianym. Aby taki wybór posłużył nam na lata, to musimy wybrać oba materiały
o podobnej klasie ścieralności. Unikniemy nieprzyjemności z przedwczesnej wymiany jednego
z materiałów, ze względu na ich podobne starzenie się. Dodatkowo, w pierwszej kolejności należy ułożyć posadzkę trudniejszą w docinaniu, wtedy znacznie ułatwimy sobie pracę. Oczywiście taki wybór musi ze sobą współgrać nie tylko parametrami technicznymi, lecz również wizualnie. Naszą propozycją jest połączenie najmodniejszych heksagonów w kuchni z drewnianym parkietem w salonie. Miejsce połączenia należy odpowiednio zabezpieczyć – np. za pomocą naturalnego korka, który jest elastyczny a nasza podłoga pracująca pod wpływem temperatury nie odkształci się. Starajmy się dobrać kolorystycznie posadzkę tak, aby zachować umiar. Płytka Heksagon Duży Biały Matowy będzie pięknie współgrać z orzechem amerykańskim. A do drewna tekowego dobierzmy Heksagon Duży Błękitny Matowy lub Cegiełka XL Marble Matowy. Oczywiście heksagon możemy wymienić na każdy inny model płytek, chociażby na Arabeskę Dużą Czarną Matową. 

Podsumowując, wybór odpowiedniej podłogi do salonu połączonego z kuchnią nie jest tak skomplikowany, jak się wydaje. Odpowiednio dobrany materiał z zachowaniem poprawnej kolorystyki stworzy stylowe dopełnienie wnętrza i zachowa charakter oraz przeznaczenie naszych wnętrz. 

Similar Posts