Porady

Zarządzenie nieruchomościami przez firmę

Zarządzenie nieruchomościami przez firmę

Dla kogo przeznaczona jest usługa zarządzania nieruchomościami?

Specjalna firma, która zarządza nieruchomościami kojarzy się z większym biznesem. Ale niekoniecznie. Zarządzanie kilkoma mieszkaniami pod wynajem to już jest sprawa nad którą warto się zastanowić. Działania z tym związane pochłaniają nie tylko sporo środków finansowych, ale bardzo dużo czasu. Tak, że trudno pogodzić zarządzanie nieruchomościami z pracą zawodową. Firma zarządzająca ma również o wiele większe doświadczenie w problemach prawnych i księgowych. Chociaż tego rodzaju usługi kosztują sporo, to jednak należy sobie zdać sprawę z tego, że zarządzanie nieruchomością lub nieruchomościami na własną rękę wcale nie jest „za darmo”. Chociaż obecnie zawód zarządcy nieruchomości nie wymaga państwowej licencji jak to było jeszcze kilkanaście lat temu to lepiej polegać na firmach lub osobach z udokumentowanym doświadczeniem.

Jak wygląda praca zarządcy nieruchomości?

Firma nieruchomosci.mawen.pl oferuje kompleksowe usługi w dziedzinie obsługi nieruchomości. Zajmuje się utrzymaniem budynku w odpowiedniej kondycji technicznej, organizuje zarówno sprzątanie i drobne naprawy jak i generalne remonty. Specjaliści z nieruchomosci.mawen.pl na bieżąco uczą się i przechodzą szkolenia w zakresie zmieniających się przepisów prawnych i finansowych. Profesjonalne zarządzanie nieruchomościami to nie tylko utrzymanie obiektu w dobrym stanie i załatwianie bieżących spraw. Dobrze zarządzane nieruchomości o wiele szybciej zwiększają swoją wartość rynkową. Nieruchomosci.mawen.pl działają przede wszsytkim na terenie Warszawy, ale mogą świadczyć usługi na terenie całej Polski. Zatrudnienie nieruchomosci.mawen.pl to gwarancja właściwego zarządzania obiektem i brak związanego z tym ryzyka – firma posiada specjalne ubezpieczenie od wykonywanych czynności.

Jakimi nieruchomościami może zarządzać specjalistyczna firma?

Nie ma żadnych wyjątków. Każda oferta przygotowywana jest indywidualnie biorąc pod uwagę specyfikę nieruchomości. Z usług zarządzania nieruchomościami korzystają między innymi spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, podmioty wynajmujące mieszkania, hotele, zakłady produkcyjne, centra handlowe i pojedyncze sklepy, centra logistyczne, obiekty kulturalne i sportowe. Biuro zarządzające nieruchomościami może zajmować się nie tylko utrzymaniem nieruchomości ale również jej przygotowaniem do sprzedaży i samą transakcją jako pełnomocnik właściciela. Zakres czynności wykonywanych przez zarządcę powinien być szczegółowy opisany w umowie.

Similar Posts