Porady

Na co zwracać uwagę wybierając młot wyburzeniowy?

Na co zwracać uwagę wybierając młot wyburzeniowy?

Prace rozbiórkowe są ważnym elementem wielu inwestycji. Kupując działkę, na której znajdują się budynki nienadające się do użytku lub niezgodne z naszymi planami, musimy je zlikwidować, by zagospodarować nieruchomość zgodnie z własnymi potrzebami. Przydają się też przy rearanżacji ogrodu i związanym z nią wyburzeniu budynków gospodarczych, a także podczas prac remontowych, kiedy poprzez wyburzenie ścian działowych możemy uzyskać nowy, bardziej funkcjonalny rozkład pomieszczeń. 

 

By takie prace przyniosły oczekiwane rezultaty i nie wiązały się z nieoczekiwanymi komplikacjami, konieczne jest użycie odpowiednich elektronarzędzi. Na pewno najważniejszym z nich jest młot uderzeniowy, czyli urządzenie wyposażone w specjalne, ośmiokątne w przekroju dłuto, przeznaczone do kucia. Jak jednak wybrać najlepszy model w tym segmencie narzędzi? Czy planując jednorazową inwestycję, warto zdecydować się na zakup własnego młota? Na te pytania odpowiadamy w kolejnych częściach artykułu. 

 

Profesjonalne narzędzia – młot uderzeniowy. Kiedy skorzystać z tego typu elektronarzędzi? Jakie są najważniejsze zastosowania tego urządzenia?

Jak już wspomnieliśmy, młoty uderzeniowe to grupa elektronarzędzi służąca do kucia. Dzięki swojej funkcjonalności, młot może być używany nie tylko w pracach wyburzeniowych i pokrewnych – okazuje się niezbędnym narzędziem np. w obróbce kamienia. Wracając jednak do tematu rozbiórek, najważniejsze zastosowania tego typu elektronarzędzi to przede wszystkim:

 

  • wyburzenia: młot uderzeniowy o odpowiedniej mocy może być użyty do likwidacji pojedynczych ścian, a nawet całego, małego budynku;
  • przebijanie ścian: za pomocą młota uderzeniowego, możemy wykuć w ścianie otwór, który połączy kuchnię z jadalnią lub pozwoli włączyć mniejsze pomieszczenie do większego jako jego wnękę;
  • skuwanie posadzek: w tym celu można wykorzystać nawet młoty o stosunkowo niedużej mocy.

 

Profesjonalne narzędzia – jak wybrać młot wyburzeniowy? Najważniejsze parametry elektronarzędzia. Na co zwrócić szczególną uwagę?

By mieć pewność, że młot wyburzeniowy dobrze sprawdzi się we wszystkich pracach, do których planujemy go użyć, przy wyborem należy zwrócić uwagę na jego kluczowe cechy. Parametry mające największe znaczenie w przypadku tej grupy elektronarzędzi to:
 
 
  • moc: najważniejsza cecha narzędzi tego typu. Podawana w watach (W). Dobre urządzenie o wszechstronnej fukcjonalności powinno oferować moc przynajmniej na poziomie 1000 W;
  • energia udaru: podawana w dżulach (J), ma duży wpływ na wydajność pracy młota przy kruszeniu twardych materiałów – np. płyt betonowych. Dobre urządzenie powinno dysponować udarem o energii od 20 do 60 J;
  • częstotliwość udaru: ten parametr określa liczbę uderzeń młota w ciągu jednej minuty. By narzędzie było wystarczająco wydajne, należy wybierać modele oferujące częstotliwość powyżej 1000 uderzeń na minutę;
  • prędkość obrotowa: powinna wynosić przynajmniej 1000 obrotów na minutę;
  • inne cechy, takie jak opcja blokady pracy ciągłej, długość kabla (im wyższa będzie, tym bardziej komfortowe i wszechstronne będzie narzędzie), waga młota oraz wykonanie z dobrych jakościowo materiałów. 
 

Wypożyczalnia elektronarzędzi czy zakup własnego sprzętu? W jaki sposób pozyskać elektronarzędzia do prac wyburzeniowych?

Koszt zakupu wydajnego i trwałego młota wyburzeniowego, który poradzi sobie ze wszystkimi opisanymi wyżej pracami jest wysoki. Dobre modele tego typu narzędzi mogą kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku inwestorów nieplanujących używać ich zbyt często, kupno zaawansowanego młota okaże się więc rozwiązaniem kompletnie nieuzasadnionym. Lepszym wyjściem będą na pewno usługi, jakie świadczy wypożyczalnia elektronarzędzi. Na zakup własnego urządzenia powinni zdecydować się tylko użytkownicy profesjonalni, prowadzący działalność, do której jego użycie jest niezbędne. 
  

Indywidualne podejście do klienta, bogaty asortyment, doradztwo i jakość narzędzi. Jak wybrać najlepszą firmę oferującą wynajem elektronarzędzi?

Wybierając wypożyczalnię elektronarzędzi, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość samych narzędzi – powinny one być dobrze utrzymane, regularnie serwisowane i, co najważniejsze, pochodzić od renomowanych producentów. Dobra wypożyczalnia elektronarzędzi zapewnia też fachowe wsparcie swoim klientom, oferując doradztwo co do wyboru odpowiedniego sprzętu. 

Similar Posts