Porady

Wiertnica diamentowa – charakterystyka i zastosowanie narzędzia

Wiertnica diamentowa - charakterystyka i zastosowanie narzędzia

Wiertnice betonowe są sprzętem, który wykorzystywany jest przede wszystkim przez firmy budowlane. Znajdują one zastosowanie w wielu pracach remontowych oraz instalatorskich. W zależności od materiału przez jaki chcemy się przebić, niezbędny będzie odpowiedni dobór wiertnicy wraz z rodzajem wiertła. Dobry sprzęt to przede wszystkim wydajna, szybka i bezpieczna praca. Jak więc dobrać urządzenie i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Rodzaje wiertnic

Możemy wyróżnić 3 zasadnicze rodzaje wiertnic biorąc pod uwagę typ napędu:

  • wiertnice z napędem hydraulicznym– cechują się przede wszystkim bardzo dużą mocą i są w pełni profesjonalnym sprzętem. W trakcie pracy z urządzeniem istnieje możliwość zmiany prędkości obrotowej. Wiertnica z napędem hydraulicznym sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach takich jak zrobienie głębokich otworów czy przepustów.

  • wiertnice z napędem pneumatycznym– jest to specyficzny rodzaj urządzenia, który wykorzystywany jest w warunkach kiedy nie można używać innych wiertnic ze względów bezpieczeństwa. Są one bardzo poręczne, wygodne. Są najlepszym wyborem w wilgotnych i trudno dostępnych miejscach.

  • wiertnice z napędem elektrycznym– są zdecydowanie najpopularniejszym wyborem. Wybór konkretnego modelu nie jest łatwy. Do dyspozycji jest wiele wiertnic, które różnią się od siebie mocą czy wydajnością. Możemy dostać sprzęt, który przewierci nam otwory o różnej średnicy od 150 do 600 mm.

Wiertnica diamentowa

Wiele firm decyduje się na wybór wiertnic diamentowych ze względu na coraz to popularniejszą technikę diamentową służącą do wiercenia w konstrukcjach betonowych. Jej głównym zadaniem jest wykonanie precyzyjnych otworów o dowolnej głębokości w znacznie krótszym czasie. Sprawia to, że technika ta charakteryzuje się dużą skutecznością, a przy tym nie jest szkodliwa dla samego budynku oraz ludzi.

Wiertnica diamentowa może występować w różnych konfiguracjach. Możliwa jest praca zarówno z ręki, jak i przy wykorzystaniu statywu. Statyw wykorzystywany jest przeważnie w sytuacji, gdy chcemy wykonać otwór o większej średnicy. Dzięki zastosowaniu dodatkowego sprzętu odwiert w betonie będzie bardzo precyzyjny. Wiertnica diamentowa do betonu może być wykorzystywana zarówno w warunkach suchych, jak i mokrych, dzięki czemu jest niezwykle uniwersalnym urządzeniem. Wiertnica diamentowa Distar (https://distar.eu/) jest z pewnością jednym z lepszych wyborów.

Podsumowanie

Reasumując, wykonywanie prac w betonie nie jest możliwe bez zastosowania wiertnicy. Jej rodzaj zależny jest przede wszystkim od warunków pracy. Dość uniwersalnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wiertnicy diamentowej, która odznacza się dużą precyzją. Jest to w pełni zaawansowane urządzenie, które poradzi sobie w najtrudniejszych sytuacjach.

Similar Posts