Porady

Wykładziny obiektowe Matrax – Dlaczego warto ?

Wykładziny obiektowe Matrax - Dlaczego warto ?

Wybór odpowiedniej podłogi do obiektu użytkowego może okazać się nie lada wyzwaniem. Każdego dnia przechodzą tamtędy dziesiątki jeśli nie setki osób, co może odbijać się na szybkim zużyciu nawierzchni. Z drugiej strony od wybranego wykończenia podłogi w dużej mierze zależy wygląd całego pomieszczenia oraz komfort i bezpieczeństwo przebywających w nim osób. Dlaczego warto postawić więc na wykładziny?

Wykładziny obiektowe – coraz popularniejsze rozwiązanie

Skąd bierze się coraz większa popularność wykładzin podłogowych w biurach i obiektach użytkowych? Składa się na to wiele czynników, między innymi relatywnie niskie ceny wykładzin, łatwe i szybkie instalowanie, prosta konserwacja, dostępna szeroka paleta wzorów i kolorów, a także wbrew pozorom duża trwałość wykładzin, co szczególnie ma znaczenie w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Jak podaje firma Wykładziny Matrax – wykładziny są odporne na uszkodzenia i zabrudzenia – wysokiej jakości produktowi niegroźne są nawet buty na wysokim obcasie, rozlane napoje czy regularne mycie z wykorzystaniem detergentów. Wykładziny obiektowe o wysokiej klasie ścieralności potrafią być również bardzo odporne nawet na intensywną eksploatację i przetrwać lata w nienagannym stanie – ozdabiając pomieszczenie i zachowując doskonałe walory użytkowe. Wiele z wykładzin obiektowych jest produkowanych z myślą o obiektach użytkowych i zapewnia podwyższoną odporność na ścieranie – nie straszne im są nawet spacery w roboczych czy brudnych butach.

Ogromną zaletą wykładzin jest łatwość w zmywaniu. Są odporne na właściwie wszystkie detergenty służące do mycia podłóg – można to robić zarówno z wykorzystaniem narzędzi ręcznych, jak i mechanicznych maszyn sprzątających. Nie wymagają przy tym właściwie żadnej konserwacji – koniec z polerowaniem, pastowaniem czy impregnowaniem, jak to powszechnie ma miejsce w przypadku podłóg drewnianych czy niektórych rodzajów gresu.

Wykładziny biurowe – bezpieczne i komfortowe

Wykładziny podłogowe – zarówno PVC, jak i dywanowe są bardzo komfortowym sposobem na wykończenie podłóg. Są dosyć miękkie, co sprawia, ze podczas chodzenia stopa i kręgosłup ulegają zmęczeniu w znacznie mniejszym stopniu. Dlatego osoby, które w swoim miejscu pracy lub w domu mają wykładziny, w zdecydowanej większości wypowiadają się na ich temat pozytywnie. Ponadto wykładziny jako dobry izolator skutecznie oddzielają od betonowego podłoża, co zwłaszcza przy niższych temperaturach poprawia komfort termiczny użytkowników. Zazwyczaj marzniemy najbardziej właśnie w stopy, a ich odizolowanie od zimnego podłoża pozwala poczuć się lepiej.

Niektórzy mogą się obawiać o bezpieczeństwo wykładzin wykonanych przecież z tworzyw sztucznych – szczególnie w obliczu pożaru, w którym mogłyby ulec roztopieniu i zapłonowi. Nie szczęście takie sytuacji nie mają prawa mieć miejsca – wszystkie wykładziny produkowane z myślą o komercyjnym zastosowaniu w miejscach publicznych muszą posiadać atest potwierdzający ich trudnopalność. Wykładzina niepodtrzymująca ognia jest podstawą bezpieczeństwa w miejscu pracy i warunkiem niezbędnym pozwalającym na odbiór budynku i dopuszczenie go do eksploatacji. Firmy produkujące takie wykładziny są zobowiązane do przeprowadzenia rygorystycznych badań, potwierdzonych pisemnym atestem. Warunkiem jego uznania jest również ich odpowiedni montaż – muszą być one trwale zamocowane do podłoża, co oznacza przyklejenie wykładzin na całej powierzchni. Zgodne z przepisami prawa wykonane prace powinny być potwierdzone odpowiednimi dokumentami.

Wykładziny dla firm – postaw na specjalistów

Zarówno dobranie odpowiedniej wykładziny, jak i jej montaż w dużym stopniu wpływają na ostateczne wrażenia z użytkowania. Kwestie takie jak wybór wykładziny jednowarstwowej czy heterogenicznej, grubość ochronnej warstwy PVC, a także dopasowanie wzoru i designu do wystroju pomieszczenia mogą wydawać się nieco kłopotliwe, dlatego warto sięgnąć po pomoc oferowaną przez specjalistów, zajmujących się tym zagadnieniem od lat.

Na eksperymentowanie nie można pozwolić sobie także w przypadku montażu wykładzin – zarówno atest, jak i gwarancja producenta uzależnione są od prawidłowej instalacji. Podnosi ona również poziom bezpieczeństwa w firmie – pracownicy nie musza obawiać się odklejenia jakiejś części i związanego z tym poślizgnięcia. Na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego warto polecić usługi firmy sprzedającej i montującej wykładziny Matrax – firmy zajmującej się od ponad 25 lat sprzedażą, instalowaniem, konserwacją i czyszczeniem wykładzin podłogowych dla firm. Postaw na doświadczenie i przeanalizuj korzyści, jakie przyniesie Twojej firmie odpowiednio dopasowana wykładzina!

Więcej informacji na stronie firmy oferującej sprzedaż i montaż wykładzin obiektowych http://www.matrax.pl/

Similar Posts