Porady

Wideodomofon – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wideodomofon - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Bezpieczeństwo w domu niewątpliwie jest bardzo ważne, ale liczy się także wygoda. Dlatego zamiast zwykłego domofonu, warto wybrać wideodomofon. To urządzenie umożliwia obserwację terenu przed domem, a także sprawdzenie, kto stoi przed drzwiami lub furtką. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że wybór tego typu sprzętu jest naprawdę duży. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na wideodomofon?

Czym kierować się przy wyborze wideodomofonu? 

Jest bardzo wiele zalet stosowania wideodomofonu, gdyż poza obserwacją terenu, można skontaktować się z osobą stojącą przed furtką czy też bramą bez wychodzenia z domu. Wybór jednak jest ogromny i w tym przypadku należy kierować się swoimi preferencjami. Można zdecydować się np. na taki, który posiada opcję nagrywania obrazu. Dzięki temu zwiększa bezpieczeństwo posesji, ale pozwala także sprawdzić czy podczas nieobecności domowników, ktoś odwiedził dom. Nie bez znaczenia jest wielkość wyświetlacza i tutaj dostępne są rozmiary od 3 do 10 cali.

Urządzenia dzielą się ponadto na analogowe oraz cyfrowe. Pierwszy rodzaj wymaga zastosowania dużego okablowania, dlatego też za zdecydowanie nowocześniejsze uznaje się wideodomofony cyfrowe. Posiadają one tylko dwa kable, w przeciwieństwie do analogowych, gdzie każda funkcja obsługiwana jest przez inny kabel. 

Czy warto wybrać model sterujący furtką i bramą wjazdową? 

Na pewno ciekawym wyborem jest wideodomofon, który steruje także bramą wjazdową. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku wjazdu na posesję, która znajduje się w miejscu, gdzie nie ma możliwości zaparkowania przed bramą. Kolejną zaletą jest fakt, że furtkę można otwierać jednym przyciskiem, bez wychodzenia z domu. Dostępne są także wideodomofony z pilotem bądź też wideodomofon wifi, który można połączyć ze smartfonem. Takie smart rozwiązania są obecnie bardzo modne. 

Wideodomofon analogowy – jaki warto wybrać?  

Na uwagę zasługuje wideodomofon Virone VDP-60-CETI. Jest to urządzenie przewodowe o bardzo dobrych parametrach technicznych. Posiada płaski monitor 7-calowy z dotykowym panelem. Drugim elementem jest panel zewnętrzny wyposażony w kamerę oraz diody podczerwieni, co zapewnia widoczność nawet w nocy.

Panel jest przeznaczony do montażu natynkowego. Nagrywa obrazy oraz zdjęcia dzięki pamięci mieszczącej ok. 120 zdjęć, a przy tym jest odporny na warunki atmosferyczne. Ponadto w ofercie sklepu Eltrox znajduje się wiele innych analogowych wideodomofonów, które wyróżniają się wysoką jakością i atrakcyjną ceną. 

Wideodomofon bezprzewodowy – na który warto się zdecydować? 

Jeżeli szukacie wideodomofonu bezprzewodowego, to dobrym wyborem jest model EURA WVP-02 A6. Jest to wariant budżetowy, który zachwyca funkcjonalnością, ale i łatwością montażu. Warto zwrócić uwagę na jego funkcje. Poza możliwością komunikacji z osobą stojącą przed bramą czy furtką, gwarantuje podgląd, a także sterowania ryglem przy wejściu. Dodatkowo jego pamięć jest bardzo dobra i pozwala na zapis nawet do 100 zdjęć. Dzięki 6 diodom LED, podgląd nawet przy słabym oświetleniu jest bardzo dobry, a kamera zapewnia przejrzystość obrazu. Ale to nie koniec zalet, gdyż posiada także wbudowaną antenę, co zapewnia łączność wynoszącą nawet do 100 metrów w terenie otwartym.

Dobre parametry techniczne i wysoką wydajność posiada także wideodomofon ORNO OR-VID-XE-1051/W. Wyposażony jest dodatkowo w sygnał alarmowy, który włącza się w przypadku próby usunięcia wideokasety. Dla posiadaczy systemu inteligentnego domu najlepszy będzie wideodomofon wifi. Współpracuje z urządzeniami mobilnymi, a także posiada głośnomówiący monitor. Można go odblokować, a także obsługiwać za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej.

Similar Posts