Porady

Wycieraczki zewnętrzne — jakie warto wybrać?

Zmiana pory roku i pogody wiąże się ze zdecydowanie większą ilością zanieczyszczeń skrupulatnie wprowadzanych do domu na podeszwach butów. Dlatego też dla wielu osób w tym czasie obowiązkową pozycją jest wyposażenie się w odpowiednie wycieraczki. Na rynku znajdziemy bowiem wiele różnych modeli i nie wszystkie z nich sprawdzą się tak, jak tego oczekujemy. Czy są pośród nich takie, które będą zdecydowanie lepsze niż inne? Które z nich warto wybrać?

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią wycieraczkę?

Podczas wyboru wycieraczek zwracamy przede wszystkim uwagę na ich wygląd zewnętrzny. Jednak najważniejszym aspektem, który ma faktyczne znaczenie, jest ich trwałość i funkcjonalność. To w dużej mierze zależy od materiału oraz jakości i staranności wykonania. 

Rodzaje wycieraczek zewnętrznych 

Zewnętrzna wycieraczka to najczęściej model wyposażony w metalowy stelaż, umożliwiający sprawne usuwanie zanieczyszczeń z podeszwy butów podczas pocierania górnej warstwy tekstylnej. Jest to rozwiązanie zapewniające możliwość utrzymania czystości w bardzo prosty i skuteczny sposób. 

Dodatkowo w sprzedaży spotkamy również modele zewnętrzne wykonane z gumy z licznymi oczkami, do których wpada brud. Działają one na podobnej zasadzie co te wyposażone w metalowy stelaż, obie są również tak samo skuteczne.

Natomiast zupełnie inne zastosowanie znajdą wycieraczki tekstylne, wykonane z odpowiednich materiałów, które mają za zadanie oczyścić podeszwy butów z nagromadzonych zanieczyszczeń poprzez zbieranie ich na swojej powierzchni.  Ten typ wycieraczek stosowany jest najczęściej wewnątrz pomieszczeń. 

Szeroka oferta wycieraczek zewnętrznych: https://techem-wycieraczki.com.pl/sklep/wycieraczki-zewnetrzne-56/

Jakie wycieraczki sprawdzą się najlepiej?

Zewnętrzne wycieraczki mogą być wykonane z różnych materiałów, między innymi tekstylnych, komponentów naturalnych oraz tworzyw sztucznych. Wartą uwagi opcją jest wybór maty z szorstkim włosiem, które poprzez szczotkowanie podeszwy usuwa obecne na jej powierzchni zanieczyszczenia. Wycieraczki te mogą być wykonane z poliestru, a także materiałów takich jak włókno kokosowe czy słomiane. To, co dodatkowo wpływa na ich dobry wygląd, to z pewnością bogata paleta barw i wzorów. Szczególnie warte uwagi są wycieraczki z własnym nadrukiem, które zapewniają możliwość dopasowania ich wyglądu, designu oraz kolorystyki odpowiednio do indywidualnych potrzeb twórcy.   

wycieraczka-systemowa-3.png

Co warto wiedzieć o funkcjonalności wycieraczek?

Wbrew pozorom wycieraczki zewnętrzne wykonane są z trwałych materiałów, zapewniając wysoki poziom chłonności oraz ochronę przed zanieczyszczeniami przedostającymi się do wewnątrz. Połączone z drugą warstwą odprowadzającą zanieczyszczenia sprawdzą się doskonale w każdym zastosowaniu. Od warstwy dolnej mogą być pokryte gumą lub cienką warstwą winylu, które mają za zadanie przeciwstawić się ich przesuwaniu i ślizganiu podczas użytkowania.

Jednak na wybór odpowiedniej wycieraczki wpływ ma wiele czynników, nie tylko materiał, z którego jest ona wykonana. Ważnym aspektem jest miejsce, w którym chcemy ją zastosować. Czy będzie ono na zewnątrz, we wnęce czy też w przedpokoju. Najlepiej zadbać o to, aby zewnętrzne maty były wykonane z materiałów takich jak metal i guma, co zapewni ich trwałość oraz odpowiednią wytrzymałość. Przy wejściu do budynku lub wewnątrz pomieszczeń dobrze sprawdzą się modele tekstylne i szczotkowe. W tym miejscu będą one skutecznie zbierać oraz zatrzymywać na swojej powierzchni wszelki brud i zanieczyszczenia. 

Jak wybrać najlepszą wycieraczkę?

Wybór odpowiedniej wycieraczki wbrew pozorom może przyprawić o zawrót głowy. Która z nich sprawdzi się najlepiej oraz na jakie kwestie należy zwrócić uwagę? Na wszystkie te pytania odpowiedzieliśmy w kompleksowy sposób. Dlatego też wybranie najlepszej opcji zależy od indywidualnych czynników oraz potrzeb kupującego. Jeśli chcemy zapewnić sobie funkcjonalność oraz ciekawie przystroić mieszkanie, warto zdecydować się na wybór wycieraczki z własnym nadrukiem (np. ze sklepu producenta https://techem-wycieraczki.com.pl/sklep/wycieraczki-z-nadrukiem-61/). To niebanalny sposób na to, aby je wyróżnić, nie tracąc przy tym ich funkcjonalności. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują nieszablonowych rozwiązań. 

Similar Posts