Porady

Wanna z hydromasażem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wanna z hydromasażem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Wieczorna kąpiel w ciepłej wodzie wzbogacona ulubionym zapachem jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na relaks. Warto jednak wiedzieć, że może ona być jeszcze bardziej odprężająca. Będzie to możliwe dzięki wannie wyposażonej w dysze do hydromasażu. Jakie korzyści staną się twoim udziałem dzięki takiej wannie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu? Te i inne kwestie związane z wyborem wanny z hydromasażem omawiamy poniżej.
 

Wanna z hydromasażem. Czemu warto wybrać tego typu wannę?

Wannę z systemem hydromasażu pochłonie wprawdzie więcej pieniędzy niż standardowy model, ale za jej wyborem przemawia wiele argumentów. Wzbogacenie kąpieli o hydromasaż przyniesie wiele korzyści, które odczuje zarówno Twoje ciało, jak i umysł. Hydromasaż sprzyja relaksowi, redukując w ten sposób poziomu stresu. Poprawia również krążenie krwi, przyczynia się do ujędrniania skóry, oraz łagodzi napięcia mięśniowe. W połączeniu z ciepłą wodą może także łagodzić bóle brzucha i usprawniać działanie układu pokarmowego. Dzięki wspomnianej redukcji stresu, pomaga zasnąć i jest skuteczną bronią w walce z bezsennością. 
 

Modele z hydromasażem – wanny. Jak wybrać najlepsze jacuzzi?

Oczywiście korzyści płynące z zakupu wanny z hydromasażem będą tym większe, im bardziej przyłożymy się do wyboru odpowiedniego modelu. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów wanien, wśród których na pewno dobierzemy wariant, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb – bez względu na to, czego oczekujemy od tego urządzenia. By uniknąć ewentualnych problemów związanych z wyborem wanny, przed jej zakupem warto zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące czynniki:
 
  • liczba dysz – im więcej ich będzie, tym więcej partii ciała będzie masowanych;
  • moc dysz – daje ona większe możliwości ustawienia odpowiedniej intensywności masażu;
  • rodzaj dysz – do wyboru mamy dysze wodne, powietrzne oraz powietrzno-wodne;
  • wielkość wanny – powinna być dopasowana do naszych wymiarów, liczby użytkowników (z niektórych wanien możemy korzystać w dwie osoby) oraz prywatnych upodobań;
  • materiał wykonania – najlepszym wyborem będzie wanna z higienicznego, atrakcyjnego wizualnie oraz trwałego akrylu;
  • sposób montażu – więcej na ten temat mówimy w kolejnym akapicie naszego artykułu);
  • poziom generowanego hałasu – wpływa na komfort kąpieli, ma też duże znaczenie w przypadku wanien zlokalizowanych w budynkach wielorodzinnych;
  • liczba i rodzaj oferowanych trybów masażu. 
 

Wanna narożna czy wolnostojąca? Jak wybrać odpowiedni typ wanien?

Jak już wspomnieliśmy, dostępne na rynku wanny z hydromasażem różnią się także jeśli chodzi o sposób montażu. Pod tym względem wyróżniamy przede wszystkim modele narożne, montowane wzdłuż jednej ściany oraz wolnostojący. To, który z nich w danym przypadku okaże się najlepszym rozwiązaniem, zależy przede wszystkim od warunków panujących w naszej łazience. Wanny montowane przy jednej lub dwóch ścianach nadają się nawet do mniejszych pomieszczeń. Wanna wolnostojąca będzie zaś dobrym wyborem do przestronnych łazienek, w których może być najwyraźniejszym akcentem. Szeroki wybór wanien znajdziesz na www.lazienkaplus.pl.
 

Wanny z hydromasażem – nowa jakość kąpieli w twojej łazience

Inwestycja w wannę z hydromasażem przyniesie wiele korzyści dla twojego ciała i umysłu. Regularne kąpiele z masażem pozwolą zrelaksować się, złagodzić napięcia mięśniowe, poprawić krążenie krwi i pomogą zadbać o dobrą jakość snu. Mimo że jej cena może być nieco wyższa, warto pamiętać, że w ten sposób kompleksowo dbasz o zdrowie i dobre samopoczucie a to przecież kwestie, które trudno wycenić. 

Similar Posts