Porady

Winda dekarska – wynajem. Poznaj zalety tego rozwiązania

Wynajem urządzeń dźwigowych to usługa, z której korzystają przedsiębiorstwa z wielu branż – budowlanej, dekarskiej, transportowej, logistycznej czy handlowej. Zdarzają się sytuacje, w których własny sprzęt jest niewystarczający, a zakup dodatkowej windy nieuzasadniony ekonomicznie, na przykład wtedy, gdy będzie ona potrzebna tylko okazjonalnie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się opcja wynajmu wind dekarskich. Wyjaśniamy, kiedy warto z niej skorzystać i jakie są zalety tego rozwiązania.

Windy dekarskie – niezastąpione przy wielu pracach

Windy dekarskie, nazywane również wciągarkami dekarskimi, to sprzęt, który przydaje się zawsze wtedy, gdy chcemy szybko i bezpiecznie przetransportować różne ładunki np. z poziomu gruntu na wyższą kondygnację. Taką windę śmiało można wykorzystać również do przenoszenia ładunków na poziom -1, na przykład przy okazji przerzucania opału do piwnicy.

Wciągarki dekarskie są niezastąpione podczas prac na dachach, kominach, platformach, rusztowaniach czy balkonach. Można ich używać do przenoszenia takich ładunków, jak:

 • dachówki,
 • arkusze blachy, elementy złączne, izolacje,
 • okna dachowe, wyłazy,
 • bloczki betonowe,
 • narzędzia,
 • płyty OSB i GK,
 • opał,
 • worki z cementem, klejem, wapnem,
 • chemia budowlana w szczelnym zamknięciu i wiele innych.

Kiedy warto wynająć windę dekarską?

Wynajem wind dekarskich to optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują takiego urządzenia dźwigowego tylko okazjonalnie – na przykład przy okazji realizacji nietypowego zlecenia. Jeśli wiesz, że winda przyda Ci się tylko raz, to skorzystanie z usługi wynajmu będzie mieć większe uzasadnienie ekonomiczne.

Wynajem wciągarek dekarskich jest również znakomitym rozwiązaniem, a w zasadzie ratunkiem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują zastępstwa dla swojej podstawowej windy, gdy ta uległa awarii – nie zawsze mamy możliwość szybkiego skorzystania z pomocy serwisu. W takiej sytuacji warto wynająć windę, ze spokojem zrealizować zlecenie i poczekać na naprawę własnego sprzętu.

Z usługi wynajmu wind dekarskich często korzystają również przedsiębiorcy, którzy nie mają pewności, czy takie urządzenie jest im rzeczywiście potrzebne i wolą się o tym przekonać, zanim wydadzą niemałą kwotę na własną windę.

Zalety wynajmu wciągarek dekarskich

Wynajem wind dekarskich to bardzo popularna usługa, z której korzystają przede wszystkim firmy budowlane, specjalizujące się w robotach dekarskich i ciesielskich, w naprawach konstrukcji stalowych czy w pracach alpinistycznych.

Po stronie najważniejszych zalet tego rozwiązania możemy wymienić przede wszystkim:

 • Brak konieczności serwisowania, konserwowania i przechowywania własnej windy dekarskiej – o wszystkie te kwestie dba wynajmujący;
 • Niski koszt początkowy, szczególnie w porównaniu z zakupem windy dekarskiej na własność;
 • Możliwość ścisłego dopasowania windy do realizowanego zadania pod kątem parametrów roboczych– nie trzeba kupować osobnych wind z myślą o np. przenoszeniu różnych ładunków;
 • Wygoda – wynajmując windę dekarską nie trzeba się przejmować jej transportowaniem (można się umówić z wynajmującym na dostawę windy np. prosto na plac budowy);
 • Natychmiastowa gotowość do pracy, o co zadba właściciel windy, czyli wynajmujący;

Gdzie wynajmiesz windę dekarską? Skorzystaj z naszej rekomendacji

Wynajem wind dekarskich oferuje spółka Marut Maszyny i Urządzenia, będąca generalnym dystrybutorem urządzeń renomowanej marki GEDA. Wciągarki dekarskie GEDA to sprzęt bardzo wysokiej jakości, gwarantujący wieloletnią trwałość, dobre parametry robocze oraz bezpieczeństwo pracy.

W ofercie spółki Marut Maszyny i Urządzenia znajdziesz nie tylko usługę wynajmu wind dekarskich. Możesz również kupić potrzebny sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie. Wszystkie dostępne urządzenia znajdziesz na stronie https://geda-polska.pl/23-wynajem.

Sprawdź ceny wynajmu wind dekarskich, zapytaj o dostępność i zarezerwuj potrzebne urządzenie online, bez wychodzenia z domu czy z biura.

Similar Posts