Porady

Kabina prysznicowa walk-in w nowoczesnych aranżacjach

Kabina prysznicowa walk-in w nowoczesnych aranżacjach

Czym są kabiny typu walk-in? To otwarte kabiny prysznicowe, które coraz częściej można zobaczyć we współczesnych aranżacjach. Wyróżniają się swobodnym dostępem do prysznica bez konieczności montowania drzwi. Pojedyncza połyskująca tafla szkła tworzy efektowną strefę kąpielową i szczególnie dobrze komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Poza tym kabina prysznicowa walk-in zawsze prezentuje się efektownie i elegancko.

Funkcjonalne kabiny prysznicowe walk-in

Ścianki prysznicowe walk-in pomogą Ci stworzyć funkcjonalną i estetyczną strefę kąpielową niemal w każdej łazience. Musisz oczywiście do tego odpowiednio zaaranżować i przygotować przestrzeń. Szklana ścianka prysznicowa prezentuje się trakcyjnie i optycznie powiększa wnętrze. Kabiny prysznicowe walk-in montuje się najczęściej razem z odpływem liniowym, tworząc minimalistyczną strefę kąpielową, która wygląda nowocześnie i jest praktyczna. Sklepy z wyposażeniem łazienek dają duży wybór tego typu kabin.

Najważniejsze zalety kabin walk-in

Z pewnością najważniejszą zaletą kabiny wal-in jest łatwe utrzymanie w czystości. Brak zawiasów i systemów przesuwnych sprawia, że nie ma wielu niedostępnych lub trudno dostępnych miejsc, w których łatwo osadza się kamień i ciężko je wyczyścić. Większość kabin prysznicowych typu walk-in pokryta jest specjalną powłoką, która zapobiega osadzaniu się kamienia. Poza tym kabiny walk-in z odpływem umieszczonym na poziomie podłogi to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych i tych, które mają problemy z poruszaniem się.

Kabiny prysznicowe walk-in to doskonałe rozwiązanie do łazienki w każdym stylu, ale najlepiej będą się prezentować w nowoczesnych aranżacjach oraz w stylu loftowym czy industrialnym. W tym ostatnim świetnie będzie się prezentować szklana ścianka prysznicowa z czarnymi profilami i szprosami. Tego typu kabiny idealnie będą harmonizować z surowym i minimalistycznym wystrojem wnętrza, ceglanymi czy betonowymi powierzchniami oraz połączone z czarną armaturą. Czarne wykończenia kabin prysznicowych idealnie prezentują się również w zestawie z białym marmurem, tworząc efektowne połączenie.

O czym warto pamiętać przy montażu kabin walk-in?

Kabina prysznicowa walk-in najczęściej zapewnia wygodne wejście do przestronnej strefy prysznicowej. Bardzo ważne w tego typu kabinach jest odpowiednie wyprowadzenie spadów i idealny montaż odpływu liniowego. Chodzi o to, żeby podczas kąpieli woda nie wylewała się poza kabinę. Dlatego podstawą przy tego typu rozwiązaniach jest solidny i profesjonalny montaż. W łazienkach z kabinami walk-in zawsze należy pamiętać również o odpowiedniej wentylacji. W przypadku tego typu kabin brak zamkniętej strefy prysznicowej, co sprawia, że para wodna rozprzestrzenia się po całej łazience i może się osadzać na meblach i ścianach.

Jaki duży może być prysznic walk-in? Wymiary tak naprawdę są ograniczone tylko przez ilość miejsca, jaką dysponujesz. To od Ciebie zależy wielkość stworzonej w ten sposób strefy kąpielowej. Możesz też zdecydować się na nietypowe rozwiązania takie jak kabina walk-in z ruchomą ścianką albo kabina na całej długości ściany. Wszystko zależy od wielkości łazienki i sposobu jej aranżacji.

Similar Posts