Porady

Urządzamy modną łazienkę. Co powinno się w niej znaleźć?

Urządzamy modną łazienkę. Co powinno się w niej znaleźć?

Współczesne łazienki w niczym nie przypominają tego, co znamy z lat dzieciństwa. Zestawy podtynkowe pozwoliły na ukrycie instalacji wewnątrz ścian, zaś designerskie rozwiązania dodały czystości, światła i przestronności każdemu, nawet najmniejszemu pomieszczeniu. Zobacz, jakie trendy i sprzęty wyznaczają dziś łazienkową aranżację.

Minimalizm

Mniej znaczy więcej – doskonale zdają sobie z tego sprawę projektanci wnętrz, którzy stawiają na większą niż dotychczas spójność kolorystyczną oraz odpowiedni dobór form, deseni i dodatków. Utrzymanie mieszkania w określonej palecie barw pozwala stworzyć przytulny azyl, którego wcale nie chce się opuszczać.

Biofilia

Współczesne łazienki, podobnie jak reszta mieszkania, powinny stanowić bezpieczny azyl, pozwalający odciąć się od świata zewnętrznego. Człowiek, w poszukiwaniu kontaktu z naturą, wprowadza do swojej łazienki elementy naturalnej zieleni, najczęściej pod postacią żywych roślin doniczkowych. Wiele z nich dobrze radzi sobie w środowisku o podwyższonej wilgotności.

Kamień i marmur

Współczesne łazienki często przybierają formę stonowanego, bezpiecznego sanktuarium. Wyłożone gresem do złudzenia przypominającym naturalny kamień lub marmur, stają się synonimem elegancji i prostoty.

Zestawy podtynkowe

W nowoczesnej łazience wszelkie instalacje wodno-kanalizacyjne pozostają ukryte tuż pod tynkiem. Tym samym przestrzeń staje się bardziej otwarta, czysta i niezakłócona w odbiorze. Dotyczy to zarówno stelaży podwieszanych, występujących w zestawie z miskami WC, ale także zestawów podtynkowych prysznicowych czy umywalkowych. Brak widocznych elementów montażowych zwiększa walory estetyczne łazienki.

Kabina walk-in i odpływ liniowy

W ostatnich latach łazienki zostały zrewolucjonizowane przez rozwiązanie, jakim jest odpływ liniowy. Brak konieczności montażu klasycznego brodzika optycznie powiększa przestrzeń i nie rodzi konieczności tworzenia wizualnych dodatkowych cięć na powierzchni podłogi. Kabina typu walk-in w postaci gładkiej tafli nie tylko elegancko się prezentuje, ale jest też łatwa w codziennym czyszczeniu.

Eleganckie wanny wolnostojące

Możliwość wyczarowania we własnej łazience ekskluzywnego SPA zapewniają wanny wolnostojące. Za ich sprawą można regularnie zażywać odprężających kąpieli. Poszczególne modele da się wzbogacić dodatkowo w hydromasaż.

Okrągłe i owalne lustra

Od niedawna ogromnym powodzeniem cieszą się łazienkowe lustra, które przybierają zaoblone kształty. Modele okrągłe i owalne dodają wnętrzu ciepła, a zarazem elegancji. Prezentują się oryginalnie i przyciągają spojrzenia, a dzięki dodatkowemu oświetleniu LED są również bardzo funkcjonalne.

Oświetlenie w stylu art deco

Zaokrąglone formy widać również, spoglądając w górę, czyli na łazienkowe oświetlenie. Mleczne kule, zawieszone w mosiężnych obręczach, pojedyncze źródła światła majestatycznie zwisające z sufitu – oświetlenie w łazience staje się ważną częścią aranżacji, która dopełnia całości i wizualnie ją dookreśla.

Similar Posts