Porady

Agregaty malarskie Wagner – rodzaje i zastosowanie

Agregaty malarskie Wagner - rodzaje i zastosowanie

Agregaty malarskie to proste, ale równocześnie nowoczesne urządzenia służące do pokrywania powierzchni różnego rodzaju farbami.  Ich zastosowanie pozwala znacznie skrócić czas wykonywania prac, idealnie pokryć malowaną powierzchnię i zmniejszyć zużycie farby.

Agregaty malarskie stosowane są przede wszystkim w budownictwie do malowania ścian, sufitów i elewacji zewnętrznych, ale korzystają z nich także zakłady przemysłowe. Jednym z najbardziej znanych producentów agregatów malarskich jest firma Wagner.

Kilka słów o firmie Wagner

Początki działalności sięgają lat 50-tych XX w. Pierwsza siedziba mieściła się na terenie Niemiec, obecnie znajduje się w Szwajcarii. Agregat malarski Wagner szybko zdobył popularność i uznanie w budownictwie.  Stopniowo firma poszerzała swoją ofertę i zdobywała nowe rynki.

Przełomem był rok 1999, kiedy to Wagner kupił amerykańską firmę Titan, zachowując jej markę. Obecnie holding posiada 50 przedstawicielstw różnych państwach na całym świecie.

W Polsce Wagner  swoje przedstawicielstwo otworzył w 1989 r. oferując początkowo tylko produkty z grupy „Standard”. W miarę upływu lat oferta była stale rozszerzana i obecnie obejmuje wszystkie produkty. Charakterystyczny żółty kolor logo rozpoznają nie tylko profesjonaliści, ale także amatorzy zajmujący się majsterkowaniem.

Agregaty malarskie Wagner znajdziesz w tym sklepie.

Rodzaje agregatów Wagner

Oferta firmy Wagner jest niezwykle szeroka. Oczywiście głównym produktem są agregaty malarskie przeznaczone do różnych zastosowań, od tych amatorskich po całkiem profesjonalne. Różnią się rozwiązaniami technicznymi, zastosowaniem i ceną.

Wagner to nie tylko agregaty malarskie, w ofercie firmy można znaleźć także pistolety malarskie, agregaty do tynkowania oraz agregaty malarsko-szpachlarskie. Wagner specjalizuje się także w przygotowywaniu urządzeń dla przemysłu do malowania proszkowego oraz lakierowania ciekłego.

Agregat malarski Wagner dla amatorów

W tej kategorii firma Wagner oferuje przede wszystkim agregat malarski z pompą membranową lub pompą z tłokiem jednorazowym. To małe i lekkie agregaty do zastosowania domowego pozwalające na szybkie pomalowanie ścian, sufitów, dachów oraz elewacji zewnętrznych.

Tego typu agregat malarski Wagner wyposażony jest w pistolet malarski przystosowany do pracy z pracy z dwoma rodzajami dysz:

  • dysza 311 – do lakierów i impregnatów,
  • dysza 517 – do farb ściennych.

Dysze stosowane w agregatach Wagner to nowoczesne dysze typu HEA. To dysze niskociśnieniowe, które zapewniają pełną kontrolę nad strumieniem natrysku w ostatniej fazie malowania i uzyskanie idealnie równej powierzchni bez żadnych nacieków. Dysze HEA zmniejszają również stopień pylenia nawet o 55%, co znacznie zwiększa komfort pracy dla osób obsługujących agregat malarski Wagner.

Tego typu agregaty najczęściej osiągają ciśnienie robocze do 110 barów i wydajność 1250 ml/min. Dla potrzeb indywidualnych i dla małych firm są to parametry zupełnie wystarczające, by uzyskać dobrą efektywność. Cena tego typu urządzenia waha się od 1500 do 2500 zł.

Profesjonalny agregat malarski Wagner

To urządzenia dedykowane dla firm, które stale wykonują zlecenia dla osób indywidualnych i firm biznesowych. Tego typu agregaty muszą wysoką wydajność. Dzięki zastosowaniu pomp tłokowych agregaty malarskie Wagner wytwarzają ciśnienie nawet do 230 bar, co pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności sięgającej nawet 4,5 l/min. Agregat może obsługiwać kilka pistoletów malarskich równocześnie. 

Pistolet malarski przystosowany jest do pracy z wszystkimi rodzajami dysz, a to oznacza, że za pomocą tej kategorii agregatu można nanosić wszystkie rodzaje farb, nawet te najcięższe, czyli antykorozyjne i przeciwpożarowe.

Zastosowanie podwójnej dyszy HEA pozwala na szybsze malowanie powierzchni i uzyskanie lepszych efektów. Malowana powierzchnia jest idealnie pokryta bez względu na jej porowatość i strukturę.

Stosowanie agregatu malarskiego jest intuicyjne i nie wymaga wielkiego doświadczenia. Zainstalowany komputer automatycznie steruje wielkością ciśnienia oraz przepływem farby, diody informują o wszelkich nieprawidłowościach w pracy urządzenia.

Każdy zestaw Wagner poza samym agregatem zawiera pistolet, odpowiednie dysze oraz wąż, a więc nie ma potrzeby kupowania dodatkowych akcesoriów i ponoszenia dodatkowych kosztów. Produkt zaraz po zakupie gotowe jest do pracy.

Zastosowanie agregatów Wagner

Firma Wagner oferuje nie tylko wysokiej  jakości  urządzenia, ale przede wszystkim szeroką gamę ich wyboru. W ofercie znajdują się zarówno proste i tanie produkty dla amatorów, jak i bardziej zaawansowane urządzenia dla profesjonalistów. W każdej z tych kategorii możesz znaleźć model odpowiedni do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Majsterkowicze mogą kupić bardzo popularne pistolety Wagner przystosowane do malowania powierzchni drewnianych oraz metalowych. Dobrze sprawdzą się także w domu do odświeżenia powierzchni średniej wielkości.

Dla firm Wagner oferuje szeroki wybór agregatów malarskich o różnej wydajności, pracujących z różnym ciśnieniem, z różnymi rozmiarami dysz. Do każdego modelu można także dobrać odpowiednią długość węża.  Możliwości konfiguracji sprzętu do własnych potrzeb to bardzo dobra możliwość dostosowania sprzętu do własnych potrzeb.

 

Similar Posts