Porady

Kartony polecane dla ogrodnictwa

Jakie opakowania kartonowe sprawdzają się w ogrodnictwie?

Opakowania kartonowe postrzegane są ostatnio, jako doskonała alternatywa dla opakowań plastikowych i drewnianych. Wynika to nie tylko i ich ekologicznego charakteru, ale przede wszystkim z wygody, lekkości i stosunkowo niskiej ceny. Kartony znajdują bardzo szerokie zastosowanie do przechowywania i transportu różnego rodzaju towarów, również delikatnych płodów rolnych. Dowiedz się, jakie kartony polecane są dla ogrodnictwa.

Dlaczego kartony są niemal stworzone dla ogrodnictwa?

Karton jest produktem naturalnym, przyjaznym środowisku i łatwo degradowanym, powstaje bowiem z surowców wtórnych. Do produkcji opakowań kartonowych wykorzystuje się tekturę szarą, jednostronnie białą z falą B, C, EB lub E oraz litą. Dzięki temu opakowania są sztywne i wytrzymałe. Doskonale nadają się do przechowywania i transportu warzyw, owoców i kwiatów. Chronią płody rolne przed obiciem, zgnieceniem i przedziurawieniem. Zabezpieczają także produkty przed zanieczyszczeniem i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Własności kartonu i dostęp powietrza umożliwiają utrzymywanie wewnątrz opakowań optymalnych warunków, które eliminuję możliwość szkód wywołanych  transportem.

Zalety opakowań kartonowych

Opakowania z kartonu są  praktyczne i wygodne. Kartony niezłożone, w postaci wykrojów zajmują bardzo mało miejsca i mają niewielką masę. Po złożeniu i wypełnieniu produktami są poręczne i łatwe do przenoszenia i ustawiania. Niektóre opakowania kartonowe przystosowane są do piętrowania w stosy wraz z zawartością, inne zaś wyposażono w komfortowe uchwyty. Jak przekonują przedstawiciele producenta kartonów dla ogrodnictwa Euro Karton z miejscowości Góra koło Jarocina, który wytwarza także opakowania do ciast, kartony dla gastronomii, pudełka tekturowe ozdobne itp., kartony dla ogrodnictwa są najtańszą opcja opakowań.

Rodzaje kartonów dla ogrodników

Kartonowe opakowania zbiorcze są wygodną formą przechowywania i transportu. Cenione są także przez klientów indywidualnych jako lekkie i łatwe do przenoszenia opakowania jednostkowe. Najlepsi producenci kartonów oferują opakowania w różnych formach i wielkościach. Dużym powodzeniem cieszą się kartonowe łubianki do truskawek, borówek, czereśni, wiśni oraz innych drobnych owoców. Tekturowe skrzynki ogrodnicze mogą być używane nie tylko do transportu owoców i warzyw, ale również jako kartony do przewożenia delikatnych kwiatów. Dobrym przykładem wyjątkowo wygodnego opakowania jest składana skrzynka tekturowa do pomidorów produkowana przez wspomnianą wcześniej firmę Euro Karton. Została wykonana z mocnej 5-warstwowej tektury, z falą typu BE o wymiarach 40 × 30 × 13 cm.

Similar Posts