Porady

Jak zaaranżować balkon w bloku?

Jak zaaranżować balkon w bloku?

Wiosną czy latem balkon to jedno z ulubionych miejsc w mieszkaniu każdego z nas. W związku z tym warto zadbać, aby prezentował się on tak pięknie, jak to możliwe. W estetycznym otoczeniu znacznie łatwiej się relaksować, a o oazie, w której można się wyciszyć, marzy wiele osób. Jak zaaranżować balkon?

Podłoga oraz osłonka

Nowe mieszkania na Obido.pl to gwarancja pięknego wnętrza, jednak na jaką podłogę postawić? Bardzo praktyczna, a także łatwa w utrzymaniu jest terakota. Śnieg, przymrozki czy wilgoć nie są jej straszne. Drewniana podłoga, w przeciwieństwie do niej znacznie szybciej się zużywa, jednak cechuje ją elegancja oraz jest cieplejsza. Z kolei osłonkę balustrady zrobioną z drewnianych sztachetek, możemy zakupić w większości sklepów budowlanych. Warto ją zaimpregnować, aby dłużej nam służyła. Jeśli tego dokonamy, będziemy mogli cieszyć się swoją osłonką przez długie lata.

Meble

Fotel ogrodowy oraz stolik, którego górną część możemy zdemontować oraz wykorzystać, jako tacę to świetne rozwiązanie. Warto postawić na dobrej jakości produkty, aby mogły zostać w okresie zimowym na dworze. Możemy również uzupełnić cały zestaw ławką oraz dołożyć poduszki, które znacznie zwiększą komfort użytkowania. To, jak duży będzie nasz komplet wypoczynkowy, jest oczywiście zależne od naszego balkonu. Kiedy mamy sporo przestrzeni, możemy zdecydować się nawet na rattanową kanapę, kiedy nieco jej brakuje, wystarczy mały stoliczek oraz krzesełka. Ciekawym rozwiązaniem mogą być siedziska wykonane z euro palet. Musimy je jednak oszlifować, pomalować oraz zakupić pasujące do całości poduchy.

Kwiaty i zioła

Jest to bardzo ważny punkt całej balkonowej aranżacji. Bez nich każdy balkon będzie wyglądał jak nieskończone dzieło. Warto postawić na takie kwiaty jak pelargonie. Świetnie również wyglądają surfinie. To kwiaty wiszące, zatem warto umieścić je w stojaku czy donicach, a je ma balustradzie. Równie ciekawą opcją są begonie. To pięknie kwitnące kwiaty, które nie wymagają zbyt wiele uwagi. Możemy również zdecydować się na zioła. Potrzebują one odpowiedniego słońca, jak i nawodnienia. Sztachetki mogą nam posłużyć, jako osłona przed cieniem i wiatrem.

Ozdoby

Diabeł tkwi w szczegółach i to one odpowiadają za cały klimat. Koszyk na gazetki, lampiony czy wełniany koc, który posłuży nam, jako okrycie w chłodniejsze dni, to jedynie kropla w morzu tego, na co możemy się zdecydować. Wszystko zależy od nas i naszej własnej wizji aranżacyjnej. Równie ciekawym rozwiązaniem mogą być skrzynki po jabłkach, które po przerobieniu mogą zostać wykorzystane, jako stojaki na kwiaty czy najzwyklejsze półeczki. 

Similar Posts