Porady

Betonowanie jesienią- czy to możliwe?

Betonowanie jesienią- czy to możliwe?

Bez wątpienia najlepszy na betonowanie jest okres kiedy temperatura na zewnątrz nie spada poniżej zera. Przyjmuje się, że najkorzystniejsze warunki to te, kiedy temperatura powietrza wynosi 23 stopnie. Jednak jeśli nie mamy innej możliwości by rozpocząć prace wiosną to w niskiej temperaturze również można sobie poradzić. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę podczas betonowania?

PIELĘGNACJA BETONU- PODSTAWY

Podczas suszenia mieszanki istotną kwestią jest woda. Betonowanie jesienią może być równie skuteczne jeśli będziemy pamiętać, że wszelkie procesy związane z wiązaniem betonu w związku z panujący w tym okresie przymrozkami są rozciągnięte w czasie. Odpowiednia pielęgnacja w takich warunkach jest konieczna, by z czasem na betonie nie powstały pęknięcia i inne uszkodzenia. Aby wszystko przebiegło prawidłowo należy stworzyć przygotowanej mieszance składającej się głównie ze spoiwa, kruszywa i wody odpowiednie warunki, przede wszystkim odpowiednią wilgotność, ochronę przed słońcem i mrozem. Zaniechanie tych działań może spowodować zniekształcenia powierzchni, a co za tym idzie betonowa nawierzchnia będzie wymagała ciągłego naprawiania. Przyjmuje się, że w warunkach jesienno-zimowych beton zdąży osiągnąć około 20% swojej całkowitej wytrzymałości po 28 dniach twardnienia.

BETONOWANIE JESIENIĄ- JAK TO PRAWIDŁOWO ZROBIĆ?

Jesień jest zdradliwą porą roku. Kiedy na zewnątrz aura straszy przymrozkami, a słoneczne dni nadal się zdarzają beton podczas fazy wiązania koniecznie musi być zabezpieczony w odpowiedni sposób. Woda, która znajduje się w mieszance podczas procesu zamarzania zwiększa swoją objętość co może doprowadzić do pęknięć i wykruszeń. Następuje wtedy przerwanie wiązania cementu, a woda która zamienia się w lód podczas zwiększania swojej masy, niszczy słabą jeszcze strukturę scalenia. Aby tego uniknąć, istotne jest podwyższenie temperatury betonu, a co za tym idzie obniżenie temperatury zamarzania wody. Po wstępnym etapie wiązania, najlepiej do 12 godzin, należy potraktować beton dodatkową warstwą izolacyjną na przykład w postaci płyt styropianowych, plandek lub słomianych albo trzcinowych mat, które są ekologiczne i posiadają odpowiedni współczynnik przenikania ciepła. Mimo że w procesie wiązania beton wytwarza temperaturę, można dodatkowo ogrzewać powierzchnię nadmuchami gorącego powietrza.
Betoniarnia Bielsko dostarczy beton wysokiej jakości, dzięki czemu otrzymujesz gwarancję wytrzymałości betonu zgodnie z jego klasą. Decydując się na nasz beton, wybierasz najwyższą jakość oraz terminowy transport.
Beton Bielsko wzbudza Twoje zainteresowanie? Postaw na profesjonalizm. Skontaktuj się i zapytaj o cenę, a Betoniarnia Bielsko dostarczy Ci wszystko, czego potrzebujesz.

UWAGI I RADY. POSTAW NA TRWAŁOŚĆ Z BETONEM TOWAROWYM BIELSKO.

Jakiekolwiek prace budowlane wykonywane jesienią i zimą są narażone na działanie wszelakich warunków atmosferycznych dlatego klasa i rodzaj betonu powinny być odpowiednio dobrane. Dodatkowo ważną kwestią jest, by utrzymywać temperaturę wylewki powyżej 5°C. W procesie twardnieniu betonu pierwsze 3 dni są bardzo ważne, dlatego należy pamiętać o zastosowaniu ocieplaczy, które mają pozytywny wpływ na utwardzenie betonu. Istotne również jest podlewanie betonu. Jeżeli będzie dużo opadów, to dodatkowe traktowanie betonu wodą może w ogóle nie być konieczne, ponieważ deszcz skutecznie zastępuje polewanie. Natomiast jeśli temperatura wynosi kilka stopni powyżej zera, to należy beton polewać wodą, lecz nie tak często jak latem przy wysokich temperaturach. Betoniarnia Bielsko produkuje wysokiej jakości beton Bielsko, który cechuje się odpowiednią wytrzymałością oraz kilkoma klasami trwałości. Beton towarowy Bielsko jest wytrzymały na obciążenia oraz wykazuje się właściwościami mrozoodpornymi. Ogromna wiedza i doświadczenie pracowników betoniarni Bielsko pozwala na pracę w niskich temperaturach z zapewnionym zadowalającym efektem końcowym. Doradzimy jak odpowiednio zadbać o jakość betonu i zapoznamy Cię z pielęgnacją betonowych konstrukcji.
Sprawdź jakie klasy betonu Bielsko są dostępne w ofercie, a my przygotujemy dla Ciebie wycenę wraz z transportem pod wskazany adres.

Similar Posts